Podobně jako ostatní spoluhráči nabírá v současné době kondici na blížící se jarní část sezony záložník Petr Šíma. Pětadvacetiletý fotbalista odehrál jako jeden z mála celé utkání proti Strakonicím a trenéru Tobiášovi se odvděčil gólem a také další parádní ranou z přímého kopu, která skončila na břevně. "O střelbu se snažím pořád," usmíval se po zápase odchovanec Koutu na Šumavě.

Sice jste hráli proti diviznímu celku, avšak v úvodu se hrál hodně vyrovnaný fotbal bez šancí.
Je to stále příprava a momentálně toho máme plné zuby. Naopak pro soupeře jsme jako ligový soupeř hodně atraktivní a oni se vypnou k maximálnímu úsilí. Dokud měli síly, tak nám stačili a my jsme se těžko prosazovali. Nakonec to bylo po poločase 2:0 a hrálo se nám pak v pohodě. Pak jsme přidali další dva góly a zápas jsme si v poklidu pohlídali.

Vy sám jste vstřelil první branku v zápase, když jste vyslal směrem na brankáře Skálu parádní ránu z pětatřiceti metrů..
O střelbu se snažím pořád. Dneska to bylo z plné zátěže, ale docela to jakžtakž šlo. Soupeři byl relativně slabší a po prvních dvou nepovedených zápasech jsme aspoň dnes potřebovali udělat trochu výsledek. A to se nám povedlo.

Pak jste ve druhé půli trefil horní tyč soupeřovy brány, co chybělo k tomu, abyste přidal další gól v zápase?
To byla standardní situace z dobré pozice. Byla to škoda, chtělo to dát o malý kousek níže, takhle to skončilo na břevně.

Ve druhém poločase jste nastoupil na postu levého obránce. Jak se vám tam hrálo?
Myslím, že to bylo v pohodě. Je mi to tak nějak jedno, na jakém postu nastoupím. Když jsem hrál v Plzni, tak jsem hrával na postu levého obránce i levého záložníka, takže je mi víceméně jedno, na jakém postu hraji.

V sobotu vás čeká Vysočina Jihlava, to bude asi jiný zápas než se Strakonicemi..
Určitě to bude úplně něco jiného než zápas se Strakonicemi. Je to už druhá liga a navíc Vysočina Jihlava je na špici a chce se vrátit do ligy. My se ale opět musíme pokusit udělat dobrý výsledek a nejlépe vyhrát, abychom se i v přípravě naučili zase vyhrávat a dávat góly.