Po osmi zápasovém půstu se Tomáš Sedláček objevil v základní sestavě budějovického Dynama a nutno podotknout, že dle slov trenéra Šilhavého patřil ke stavebním kamenům jihočeského vítězství nad Příbramí. Ta na Střeleckém ostrově pořádně kousala a o její prohře rozhodla až sporná branka z 82. minuty.

Dle vyjádření rozhodčích ve večerním pořadu České televize je však zřejmé, že gólu bylo skutečně dosaženo. Jak uvedl asistent hlavního rozhodčího Antonín Kordula, míč byl z jeho pohledu celým objemem za brankovou čarou a hráč Pleško tak nezabránil míči v cestě do branky dokonale. Sám Sedláček se nedokázal ve skrumáži těl zorientovat a nechtěl se tak vyjadřovat k regulérnosti branky.

Ódu však posléze pěl na precizně zahrávané standardní situace od známého lišáka Otepky. „Ruda opět potvrdil, že je kvalitním exekutorem nejen přímých kopů, ale i rohů,“ připomněl dvě gólové situace, jež měly svůj začátek u rohového praporku. „Já osobně zastávám názor, že pokud proti sobě nastoupí dva takto vyrovnané týmy, tak jsou standardky rozhodující, a to se potvrdilo."

Právě devětadvacetiletý hráč, jehož kolegou v útoku byl Slovák Meszároš, zaměstnával obránce Středočechů jak aktivním napadáním, tak jeho výbornou hrou ve vzduchu. V celém střetnutí prohrál Sedláček snad pouze dva hlavičkové souboje a chuť předvést kvalitní výkon z něj doslova sálala. „Jsem ohromně rád, že jsem do zápasu nastoupil od začátku a snad jsem trenérovu důvěru nezklamal. Podstatné ovšem je, že se nám podařilo vydolovat tři body a ne, jaký jsem předvedl výkon,“ upřednostňoval bývalý hráč Mladé Boleslavi sympaticky tým před osobními statistikami. Nejen že se zapojoval do útočné činnosti, ve druhém poločase dokonce po rohovém kopu Příbramských zastoupil v brance gólmana Kučeru, když kulatý nesmysl směřující do prostoru mezi tři tyče odvrátil hlavou na další roh. Málokdo na stadionu asi věřil po vyrovnávací brance Huni, že se opařeným českobudějovickým hráčům ještě podaří skórovat. „My jsme ale prokázali silnou morálku a vůlí jsme tam tu druhou branku dotlačili. Když jsem se po inkasované brance koukal na světelnou tabuli, tak byla nějaká osmašedesátá minuta a bylo stále hodně času na vstřelení gólu." Když se ale vrátíme v čase nazpět, přesněji na momenty následující po úvodní brance Jihočechů, bylo patrné, že šla herní kvalita Dynama rapidně nahoru. „Samozřejmě, že jsme si potom více dovolili, s každým to pozitivně zamávalo. Dařilo se nám v přechodové fázi i v soubojích jeden na jednoho. Přece jenom se lépe hraje za příznivého stavu,“ vysvětloval Sedláček, ale zároveň odmítal, že by si v útočné dvojici více rozuměl se Zdeňkem Ondráškem, jenž nastoupil místo Meszároše do druhého dějství. „O nějaké lepší sehranosti nemůže být ani řeč, jelikož jsem teď dlouho v základní jedenáctce absentoval. Jeden zápas se víc vydaří tomu, druhý zase jinému. Nic jiného bych v tom nehledal,“ doplnil skromně a jedním dechem dodal, že kvitoval příchod Brazilce Hudsona, který hru směrem dopředu oživil.

Loni nejlepší střelec Dynama uznal, že tým byl před začátkem duelu značně nervózní. „Vzhledem k tomu, že jsme na domácím hřišti pouze třikrát remizovali, tak nám povinnost velela bodovat.“ Tu Jihočeši splnili a do tabulky si připsali tři body, které mají cenu zlata i vzhledem k vítězství Kladna. To vyhrálo v existenčním duelu na Strahově proti Bohemians ze Střížkova. V kabině prý o průběžném výsledku z tohoto zápasu nepadlo ani slovo, hráči ale po poločasovém hvizdu zaslechli z reproduktorů od hlasatele stav vyvíjející se ve prospěch Kladenských. Zisk tří bodů je důležitým aspektem i vzhledem k těžkému losu Dynama. Tým z metropole jižních Čechy nyní čeká záchranářský souboj na Kladně a o týden později přivítá v atraktivním střetnutí pražskou Spartu. „Do Kladna pojedeme jistě nabuzení a budeme se tam rvát o každý míč,“ dodává s patřičným důrazem v hlase Sedláček, jenž souhlasil i s tím, že na straně Dynama může být jistá psychická výhoda.

Lodivod Českých Budějovic Jaroslav Šilhavý v utkání 23. kola aplikoval systém se dvěma útočnými hroty a jak se zdá, ten se ukázal jako lepší varianta než systém 4-5-1. „Tyhle věci jsou pouze v kompetenci trenéra. Systém s pěti záložníky vyžaduje větší podporu od středových hráčů. Nám se dnes ale více dařilo při klasickém rozestavení 4-4-2,“ uzavřel diplomaticky Tomáš Sedláček.