Útočník Dynama České Budějovice Tomáš Sedláček měl ve středečním zápase na hřišti Mladé Boleslavi o motivaci postaráno. Právě z města škodovek totiž v roce 2008 na jih Čech přišel a vzhledem k tomu, že v Mladé Boleslavi působil celou svojí předešlou kariéru, vracel se prakticky domů. "Samozřejmě jsou to vždy zvláštní pocity, znám tady spoustu lidí. Na dnešní zápas budu ale vzpomínat jen v dobrém," říká s úsměvem devětadvacetiletý fotbalista.

Od svého přestupu do Dynama se Tomáš Sedláček v Mladé Boleslavi představil podruhé a po skončení zápasu měl úplně jiné pocity než v polovině března loňského roku, kdy Jihočeši remízovali na hřišti soupeře 0:0. Loni nejlepší střelec týmu to měl u mladoboleslavských fanoušků velmi těžké a ač podal dobrý výkon, příznivci jeho bývalého klubu mu hodně a často i velice vulgárně spílali. Rok poté došlo ale k zásadnímu obranu. Již v průběhu hry slyšel z ochozů stadionu hned několik povzbudivých slov a při střídání v 76. minutě se dočkal i velkého aplausu. "Samozřejmě to byli příjemné pocity, protože jsem tady prožil prakticky celou kariéru a jsem tady doma. Když jsme tady hráli před rokem, tak mi tady nadávali a dneska to bylo úplně obráceně. Takovéhle pocity jsou pak po zápase daleko příjemnější," řekl Sedláček po zápase s úsměvem od ucha k uchu.

Samotný průběh zápasu hodnotil velice pozitivně. "Je to úplně fantastické, co víc jsme si mohli dneska přát. Dokázali jsme vyhrát na hřišti Boleslavi, ostatní soupeři prohráli a tím jsme se zachránili. Teď po skončení zápasu je to samozřejmě perfektní pocit," popisoval odchovanec Trnavanu Raždalovice, který se spoluhráči věřil, že proti středočeskému soupeři mohou fotbalisté Dynama uspět: "Samozřejmě jsme si uvědomovali sílu soupeře. I když se Boleslavi v posledních zápasech střelecky nedaří, chtěli jsme dnes vycházet ze zajištěné obrany a cílem bylo pokusit se vstřelit nějaký gól. Myslím, že jsme to zvládli na jedničku. I za stavu 1:0 jsme byli velmi nebezpeční a odvážím se říci, že to byl jeden z našich nejlepších výkonů."

Tomáš Sedláček také přiznal, že týmu se po nedělní výhře nad Olomoucí jelo do Mladé Boleslavi celkem dobře. "To ubojované vítězství nás nesmírně psychicky nakoplo. Když jsme jeli do Mladé Boleslavi, tak jsme věděli, že nemusíme za každou cenu bodovat a že můžeme hrát v relativním klidu. Nám se ale podařilo nakonec znovu vyhrát a jsme nesmírně šťastní, že jsme si dvě kola před koncem zajistili, že první liga bude v Českých Budějovicích i příští rok," přikyvoval spokojeně.

I sám Tomáš Sedláček se v posledních zápasech sezony dostal do dobré formy. Jediné, co mu ale letos stále chybí, je vstřelený ligový gól. "Co na to říci, no. Jednou je sezona tak a podruhé zase jinak. Snažím se maximálně makat pro tým a jen doufám, že těmi výkony alespoň pomáhám týmu. Samozřejmě mě to moc mrzí, ale věřím, že mi to tam zase začne padat a že nějaké góly ještě dám," dodal na závěr loni s devíti góly nejlepší ligový střelec týmu.

O jedinou branku v zápase, která nakonec znamenala i vítězství 1:0 se hned na konci úvodní čtvrthodiny postaral Ladislav Volešák, pro kterého to byla druhá vítězná ligová branka během čtyř dnů. "Při tom gólu jsme si to tam ve středu pole skvěle vyměnili, přehráli jsme zálohu Boleslavi, Beny (Petr Penát, pozn. autora) mi to skvěle prostrčil a já zkusil zpoza vápna vystřelit," začal Volešák popisovat gól, při kterém využil vlhkého terénu: "Byli jsme nabádaní, abychom na tomhle mokrém terénu co nejvíce stříleli, což se ukázalo jako dobrý nápad. Míč se po té přízemní střele od tyče odrazil do brány a byl z toho gól."

Ladislav Volešák tak dvěma povedenými góly Dynamu vystřílel šest ligových bodů. "Jsem moc rád, že mi to tam spadlo a že jsem Budějovicím mohl takto v posledních dvou zápasech gólově pomoci. Nyní jsme se definitivně zachránili a jsme šťastní," řekl otevřeně šestadvacetiletý záložník, jenž přitom v posledních zápasech tolik šancí nedostával a v zápase s Olomoucí se na hřiště dostal až jako střídající hráč na posledních třicet minut. "Ten gól proti Olomouci asi hodně napomohl tomu, že jsem po minulém zápase dostal dneska důvěru nastoupit v základní sestavě. Myslím, že jsem tu důvěru dneska tím gólem snad splatil," dodal Volešák s úsměvem.

Přestože se hrálo ve středu odpoledne prakticky celé ligové kolo v jeden čas, v boji o záchranu Jihočeši výsledky ostatních týmů příliš nesledovali. "O půli jsme ještě nic nevěděli, ale přibližně v šedesáté minutě jsme věděli, že Kladno prohrává, a tak jsme chtěli za každou cenu udržet tenhle výsledek, a to se nám nakonec povedlo," pokračoval Volešák, který stejně jako Tomáš Sedláček přiznal, že po minulé výhře nad Olomoucí jel tým do Mladé Boleslavi v pohodě. "Určitě jsme přijeli uvolnění. Naším hlavním cílem tady bylo dneska hrát dobrý fotbal a odvézt si nějaký bod," dodal kmenový hráč Slavie. Tento cíl Jihočeši zvládli na 100% a po výhře 1:0 si tak zajistili prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu.