K ideálu má situace před odvetným zápasem semifinále FORTUNA:LIGY z pohledu Dynama daleko. Jihočeši na domácím stadionu minulou neděli prohráli s „Bolkou“ 2:3 a venku tak budou muset pořádně zabrat, pokud chtějí přiživit šance na prémii jednoho milionu korun. O tom, zda se jim to podaří, se můžete přesvědčit už v sobotu. Utkání mezi Českými Budějovicemi a Mladou Boleslaví startuje v 16:00 v Lokotrans aréně.

Boleslav ve výhodě

Bláznivý zápas byl minulou neděli k vidění na Střeleckém ostrově v rámci prvního zápasu semifinále skupiny o umístění ve FORTUNA:LIZE. Bitva mezi domácím Dynamem a Mladou Boleslaví začala zostra, už v 19. minutě přihlížel domácí fotbalový svatostánek třetímu gólu, na jihu Čech jich nakonec v průběhu 90 minut padlo celkem sedm, tři do sítě Českých Budějovic a dva do té boleslavské. Což v praxi znamená, že s výhodou jedné vstřelené branky, a samozřejmě také vítězství, bude odvetný zápas startovat tým z města Škodovky. Ten doma měl doma v jarní části sezony kolísavou formu, v Lokotrans aréně prohrál se Spartou, Plzní a Baníkem, remizoval s Libercem a jediné dvě výhry si připsal v zápasech proti Karviné a právě Dynamu.

České Budějovice pojedou na zápas do Středočeského kraje v dobré náladě. Po prvním nepovedeném poločase nedělního souboje se zvedly a začaly soupeře přehrávat. A o to samé se budou chtít pokusit také na území Boleslavi. „Sice máme jednogólové manko, ale to se dá během chvíle změnit. Věřím, že to bude otevřené utkání,“ říkal v týdnu brankář Vojtěch Vorel. Dynamo bude hrát kupředu také myšlenka na odvetu za vyřazení v té samé fázi sezony před dvěma lety. Konec v ročníku 2019/20 zajistily Jihočechům dvě porážky právě s fotbalisty Mladé Boleslavi. Venku tehdy Dynamo prohrálo 1:2, doma se pak zrodila porážka 0:2, po které se tým definitivně loučil sezonou a myšlenkami na kvalifikaci o evropské poháry.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 1. zápas semifinále skupiny o umístění) – 24.4.2022:
SK Dynamo ČB – FK Mladá Boleslav 2:3 (1:3)
Góly: 19. Čavoš, 73. Tolno – 13. a 17. Douděra, 41. Ladra. ŽK: Čolić - Milan Škoda. Rozhodčí: Batík – Podaný, Dohnálek.
Sestava Dynama: Vorel – Čolić, Havel, Králik (C), Novák (46. Brandner) – Čavoš, Valenta (84. Hák) – Van Buren, Michal Škoda (64. Hais), Penner (31. Tolno) – Mihálik (46. Hora).
Sestava Boleslavi: Šeda – Šimek, Karafiát, Suchý (C) – Douděra (74. Skalák), Mašek (64. Dancák), Smrž, Hlavatý (46. Milan Škoda), Pech – Ewerton (91. Rolinek), Ladra (74. Mužík).

Odvetné utkání semifinále skupiny o umístění ve FORTUNA:LIZE začíná v sobotu v 16:00 v mladoboleslavské Lokotrans aréně a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas budou řídit hlavní rozhodčí Lukáš Nehasil, na čarách mu budou asistovat Jakub Hrabovský a Petr Kotalík.