Sotva deset dnů se fotbalisté SK Dynamo České Budějovice připravují na jarní část sezony a trenér Jaroslav Šilhavý už musí řešit celkem zásadní problémy. Tým decimují zranění klíčových hráčů a v prvních přípravných zápasech musí kouč Jihočechů v sestavě hodně improvizovat. "Hned sedm hráčů s menšími či většími problémy muselo část dosavadní přípravy vynechat," říká trenér třináctého týmu prvoligové tabulky.

Trenére, vraťme se v krátkosti ke středečnímu zápasu s Plzní. Jak jste ho viděl?
Je mi líto, že jsme jim sami naší liknavostí darovali v poslední minutě prvního poločasu branku. I když se po gólu dostali na koně, chtěli jsme jim to ve druhém poločase znepříjemnit. Do ničeho nás ale nepustili a ač jsme měli dvě šance po standardkách, z protiútoku jsme nakonec dostali gól na 2:0 a to pak bylo už rohodnuto.

Právě ten první gól asi rozhodl. Přitom průběh úvodního poločasu byl hodně vyrovnaný..
Určitě to byla škoda. Plzeň byla sice nebezpečná, ale i my jsme měli nebezpečné protiútoky. Jenže Meszároš nebo třeba Jasanský místo střel volili nějaké další zasekávačky a rozehrávky do stran a odtud góly nikdy nedáme. Je třeba začít častěji střílet a tlačit se do zakončení.

Přestože jste prohráli, čeká vás v sobotu zápas s Příbramí a pokud vyhrajete zachováte si dobrou šanci na postup do čtvrtfinále..
Příbram k tomu turnaji asi nepřistoupila tak, jak by měla. Jsem docela zvědavý, co na to pořadatel. Každopádně Plzeň vyhrála nad Příbramí nejdřív 3:0 a pak Příbram dostala sedm gólů od Sokolova, takže hra o postup je stále otevřená. V každém zápase chceme vyhrát a nejinak tomu bude i v sobotu, kdy hrajeme právě s Příbramí.

Nezkomplikuje vám případný postup vaše kondiční soustředění v Třeboni, které začínáte teď v pondělí?
Do turnaje jsme šli s tím, že tahle skutečnost může nastat. Program bychom museli v příštím týdnu samozřejmě trochu upravit, ale určitě bychom to zvládli.

Jak jste s dosavadním průběhem přípravy spokojen?
Příprava je pořád ještě v počátku, ale s jejím průběhem jsem zatím spokojený. Vrásky na čele mi ale dělá to velké množství zraněných hráčů. Od začátku přípravy máme na marodce Benáta, Mezlíka, Ondráška, v plném tréninku není ani Horejš, behem utkání se Sokolovem se zranil Laštovka, den před zápasem s Plzní se zranil Šíma a během zápasu pak prdnul sval Hudsonovi. Tohle všechno mě hodně mrzí, ale k dnešnímu fotbalu to asi patří.

Myslíte, že se všichni ti zranění hráči dají dohromady do začátku ligy?
Rád bych věřil, ale docela pochybuji. Nejhorší je to s Benátem, který je po artroskopii kolena a teď teprve začíná sám trochu trénovat. Ostatní by se snad měli dát dohromady, akorát u Hudsona nevíme, to teprve čekáme na vyjádření doktora.

Sedm zraněných hráčů je přesto velké číslo. Neuvažujete o nějakém další posílení týmu? Zdá se, že problémy byste mohli mít především v ofenzivě.
Už v prvních dnech přípravy jsme se posílením kádru z pohledu mnoha zraněných zabývali a po dalších problémech Šímy a Hudsona předpokládám, že to budeme řešit i dále. Asi bude třeba, abychom nějakého hráče do ofenzivy ještě přivedli. Nejvíce nás tlačí bota ve středu hřiště, tam bychom potřebovali nějakého středového ofenzivního fotbalistu.

V průběhu týdne jste testovali mladého Chorvata Nenada Eriće, který byl právě ofenzivním fotbalistou..
Erić byl sice šikovný fotbalista, který má určitou perspektivu, nyní by ale pro tým nebyl přínosem a jeho test v našem klubu skončil. Každopádně ho budeme dále sledovat a není vyloučeno, že se tady u nás ještě někdy v budoucnosti objeví.