Trenéři Dynama budou moci i v jarní části sezony Fotbalové národní ligy využít služeb stopera pražské Sparty Simona Deliho. Dvaadvacetiletý obránce na jihu Čech působil již na podzim a svými výbornými výkony si zajistil pozici v základní sestavě. Deli byl dokonce v hlasování fanoušků vyhlášen druhým nejlepším hráčem Dynama v podzimní části sezony..
Simon Deli v dresu Dynama

Ústní dohoda mezi Spartou a Dynamem již na podzim zněla tak, že pokud se Simon Deli během zimní pauzy neprobojuje do kádru Sparty, vrátí se pro jarní část sezony zpět na Střelecký ostrov. „Jsem rád, že k tomu nakonec opravdu došlo. Ta jednání se Spartou nakonec tak jednoduchá nebyla a chvíli to dokonce vypadalo, že Deli zůstane ve Spartě i za cenu, že by hrál jen za B-tým. Se Spartou jsme se ale přeci jen dohodli, že na jaře bude hrát za Dynamo,“ říká sportovní manažer Martin Vozábal.

Ten Deliho považuje za výraznou posilu pro jarní boje. „V létě, kdy k nám Deli přicházel, jsme byli kritizovaní za to, že přivádíme hráče z B-týmu Sparty. Ukázalo se ale, že jsme vybrali dobře a Simon byl pro nás v druhé polovině podzimu velkou posilou a i díky němu jsme se přiblížili k postupovým příčkám, které samozřejmě chceme atakovat i v jarní části sezony,“ dodává Martin Vozábal.

Simon Deli byl již v roce 2010 na testech v pražské Spartě. Jako devatenáctiletý sice vedení klubu zaujal, na přestup si ale musel ještě počkat. V Pobřeží Slonoviny byla totiž tehdy složitá situace a Simon Deli měl i následné problémy s vízy, jeho přestup se proto nedotáhl až do konce. Tříletý kontrakt ve Spartě podepsal až v létě roku 2012. Celou sezonu 2012/13 nastupoval pravidelně v B-týmu Sparty a na konci sezony se několikrát objevil na lavičce A-týmu v Gambrinus lize. Na start v nejvyšší soutěži ale stále čeká..

V sobotu se Dynamo na Složišti utká s Vlašimí (30.1.2014)

Po týdnu bez utkání se Jihočeši znovu představí v přípravném zápase. V sobotu v 11 hodin na umělé trávě na Složišti změří síly s Vlašimí a v sestavě Dynama by se měli objevit i Lengyel, Machovec nebo Linhart, kteří doléčovali staré šrámy.

Na podzim Simon Deli přišel do Dynama v průběhu sezony 29. srpna. Hned se zařadil do základní sestavy, kde patřil spolu s Romanel Lengyelem k pilířům obrany. Za Dynamo stihl odehrát jedenáct zápasů, během nichž zaznamenal i jeden vstřelený gól a jednu gólovou asistenci. Simon Deli se k týmu připojí hned dnes a v sobotu by měl nastoupit k přípravnému zápasu s Graffinem Vlašim, který se na Složišti odehraje od 11:00.