Bylo znát, jakou je osobností a profesionálem. Od úterý trénuje Tomáš Sivok s českobudějovickým týmem a Dynamo pro něho bylo jasnou volbou. Pokud jej nezláká zahraniční angažmá, v Dynamu zůstane. Jasno by mělo být nejpozději do konce července.
Tomáš Sivok

Existuje šance, že byste v nové sezoně působil v dresu Dynama?
Určitě ano. Měli jsme několik pohovorů s Martinem Vozábalem i Davidem Horejšem. Moje situace je taková, že bych chtěl zůstat v zahraničí. A to z hlediska fotbalového i osobního. Chtěl bych se posouvat dál, poznat novou mentalitu, řeč. Důležité je, abych mohl mít s sebou svoji rodinu, takže ten výběr není široký. Pokud bych se měl vrátit, tak jedině do Dynama. Měl jsem i další nabídku z Česka, ale o žádném jiném českém klubu nepřemýšlím.

Do kdy byste se chtěl rozhodnout?
Většina transferů se dělá během července, takže věřím, že do července bude rozhodnuto. Vím, že to pro vedení není moc příjemná situace. Ale vyjasnili jsme si to a dali mi šanci s týmem trénovat. Chci se dobře rozhodnout. Nejsem člověk, který by často střídal kluby. Musím také koukat na rodinu, aby děti mohly chodit někde do školy, a po půlroce jsem neodešel jinam.

Žádnou zahraniční nabídku na stole nemáte?
Měl jsem, ale právě nebylo možné, aby tam se mnou byla moje rodina. Proto jsem ji odmítl.

Ani návrat do Sparty by vás nelákal?
Je pravda, že v Česku jedině Dynamo nebo Sparta. Ale v současné situaci to napadá v úvahu. Myslím, že na Spartě mají svých problémů dost. Ale pod vedením Tomáše Rosického věřím, že se vše povede dát do pořádku, i když to možná bude chvíli trvat.

Trenér Horejš o návratu Sivoka:
„Jsme rádi, že se k nám Tomáš připojil. I pro mladé kluky je velkým přínosem, když takového hráče vidí v tréninku. Jsme domluveni, že rozhodnutí necháme na něm. My bychom samozřejmě byli moc rádi, kdyby u nás působil. Když si člověk něco přeje, tak se říká, že to vyjde. Tak já si moc přeji, aby u nás Tomáš hrál. Je to můj bývalý spoluhráč, nastupovali jsme spolu ještě s Davidem Lafatou, Markem Kuličem a dalšími.“

Poslední dvě sezony jste strávil v Izraeli. Jaká to byla zkušenost?
Velice zajímavá. I po životní stránce to bylo příjemné. Bohužel jsme sestoupili, přestože jsme měli pět kol před koncem dvanáct bodů náskok. Problémů tam bylo víc, nechtěl bych je rozvádět. Měl jsem domluvenou smlouvu na další rok, ale po sestupu jsem měl částečně i trénovat. Mentálně bych takovou situaci asi nezvládl, proto jsem se rozhodl odejít.

Prostředí je pro vás známé. Znal jste ještě někoho z kabiny?
Hned na chodbě jsem potkal Křížu (Zdeňka Křížka, pozn. autora), tak jsem říkal, že je tady nesmrtelný. Začínali jsme spolu v žácích a on je tady pořád. Vždy je příjemné ho vidět. Kabina je plná mladých kluků, kteří chtějí pracovat. Co vím, tak David Horejš je jako trenér velice přísný a náročný. To mám rád, když se poctivě pracuje a maká.

Jak vzpomínáte na vaše předchozí působení v Dynamu?
Hned se mi vybavil hlavně stadion. Byl jsem na něm vlastně jen když jsme hráli s reprezentací proti Lichtenštejnsku před řadou let. Když jsem měl jít za vedením do kanceláře, tak jsem šel ještě do staré budovy na druhé straně stadionu. Střelecký ostrov je nádherný, kompletní zázemí je na vysoké úrovni. Liga do Budějovic vždy patřila a věřím, že tady i zůstane. Zvedá se i mládež, vše jde správným směrem. Inspirací může být Plzeň, které se každý vždy smál. A dnes je to klub, který uhrál několik českých titulů a má jméno i v Evropě.

Sledoval jste úspěšné tažení Jihočechů minulou sezonou druhé ligy?
Mám kamaráda, který chodí na každý zápas, jenž mě pečlivě informoval. Já bohužel neměl možnost vidět žádný zápas. Ale hrál se prý dobrý fotbal, trenér Horejš dal mužstvu tvář. Jeho práce je vidět a má možnost stát se významným trenérem klubu, jako byli například Cipro, Kotrba nebo Tobiáš.

Nastoupíte za Dynamo už ve středu v přípravě proti Příbrami?
Asi ještě ne. První týden budu mít na to, abych kluky dohnal, protože oni už týden trénují. Já se minulý týden připravoval sám, s fyzičkou jsem nikdy neměl problém, ale budu se do toho muset dostat. Domluvíme se s trenéry, jak to bude.

Pokud byste v Dynamu zůstal, může být vaše místo jinde než ve středu obrany?
Doufám, že ne. Leda kdyby dostal brankář červenou, tak bych do branky skočil (usmívá se).

Tomáš Sivok na tréninku