Vracel se na místa, která dobře zná. Tomáš Sivok byl od mala sparťanem a nikdy se tím netajil. Nicméně v pátek v podvečer přijel na pražskou Letnou, aby vyhrál s českobudějovickým Dynamem. Výhra byla blízko, ale nakonec se nekonala. I tak byli Jihočeši po remíze 3:3 spokojení a bod na cestu domů brali. Se Spartou totiž remizovali podruhé v sezoně a Pražanům tím pokazili oslavy jejich výročí. „Na jednu stranu je mi to líto, ale jeli jsme sem vyhrát a nebyli jsme od toho daleko, i když Sparta byla ve druhé půli lepší,“ říkal kapitán Jihočechů.

Jaký to byl pro vás vůbec návrat?
Měl jsem takové smíšené pocity. Když jsme na Letnou přijeli, tak jsem byl i nervózní. To se mi zase tak často nestává. Člověk tu potkává pořád stejné lidi. Byla to taková nostalgie a příjemný návrat.

A teď k výsledku. Říkal jste, že Sparta byla ve druhém poločase lepší. Je podle vás bod zasloužený?
To musí posoudit jiní. Sparta byla ve druhé půli opravdu lepší. My jsme ale dobrý brejkový tým. Na chyby jsme čekali, snažili se hrát a využít jich. Dokázali jsme, že máme trenéra, který má před sebou budoucnost a třeba bude někdy trénovat i tady.

Potvrdili jste formu. Neprohráli jste už šestkrát v řadě…
Jsme rádi. Chtěli jsme vyhrát, ale i bod bereme.

Je zatím průběh podzimu nad očekávání?
Zatím jo. Máme ještě tři těžké zápasy. Pak si sedneme a uvidíme, jaké budou plány na zimu.

Už v létě jste říkal, že při návratu do Čech byste šel jen do Sparty nebo do Budějovic. Ozvala se vám vůbec Sparta? Dřív o vás stála.
To už je ale čtyři roky. Od té doby ne. Už jsem starej. Jak říká náš trenér, i pro Budějky na hraně.

A jak je na tom podle vás Sparta teď?
Lepší se to. Věřím, že Rosa to dá do kupy. Ten tým má perspektivu, ale je hrozně mladý. Sparta potřebuje čas.

Viděl jste vy osobně na Spartě, že není úplně v pohodě? Že se pořád hledá?
Myslím si, že v defenzivní části to bylo vidět. Občas tam dělali velké chyby. Ale na druhou stranu se mi líbí třeba Lischka. Ten má budoucnost. Dopředu hráli dobře. Měli tam hlavně ve druhé půli šance a smůlu. My naopak štěstí. Bez toho se bodovat nedá.