Fotbalisté Dynama České Budějovice mají za sebou úspěšnou sezonu nejen z týmového pohledu, kdy obsadili celkové deváté místo v nejvyšší soutěži, ale dařilo se jim i v tradiční anketě o hráče sezony tuzemské nejvyšší soutěže. Tu vyhlašuje každoročně vyhlašuje LFA. Zástupci klubu z jihu Čech se objevili na čelných pozicích hned ve třech ze šesti hlavních kategorií a jedné doplňkové.

V těch hlavních, které jsou vyhlašované, si Dynamo připsalo první zářez mezi trenéry. David Horejš se totiž umístil na pátém místě mezi letošními prvoligovými kouči. A to je velmi slušný počin, když si člověk uvědomí, že byl letos mezi trenéry v nejvyšší soutěži nováčkem. Nejlepším koučem tohoto ročníku byl Jindřich Trpišovský ze Slavie, na druhém místě se pak umístil Pavel Hoftych z Liberce a třetí je Adrián Guľa z Plzně. Před Davida Horejše se pak dostal ještě zkušený matador Petr Rada ze severočeského Jablonce.

V Dynamu dostávají šanci mladí talentování hráči. I proto měli Jihočeši mezi sedmičkou oceněných v kategorii Objev sezony Fortuna:Ligy hned dva hráče. Na pátém místě se umístil Pavel Šulc, který rozehrál ročník v Opavě a dohrál ho v základní sestavě českobudějovického celku v boji o evropské poháry. Sedmé místo pak obsadil Lukáš Provod, který naopak v Dynamu ročník rozjel a po pár zápasech se stěhoval do Slavie Praha, se kterou oslavil titul a zahrál si i Ligu mistrů. Vítězem této kategorie se stal plzeňský záložník Pavel Bucha.

Jihočeši měli v uplynulé sezoně ve svém kádru i dvě velké osobnosti v Tomáši Sivokovi a Jaroslavu Drobném. A oba si svými výkony na hřišti vysloužili také ocenění v anketě, když v kategorii Osobnost sezóny Fortuna:Ligy obsadil Tomáš Sivok druhé místo za Josefem Jindřiškem z Bohemians Praha a Jaroslav Drobný ve stejné kategorii obsadil pátou pozici.

Českobudějovický odchovanec v brance Dynama se umístil na čelných pozicích i v doplňkové kategorii o nejlepšího brankáře, kde se dokázal svými výkony dostat do první trojky a obsadit bronzovou pozici za Ondřejem Kolářem a Alešem Hruškou.

Umístění hráčů Dynama

Nejlepší trenér sezóny FORTUNA:LIGY

1. Jindřich Trpišovský, SK Slavia Praha – 163 b.
2. Pavel Hoftych, FC Slovan Liberec – 45 b.
3. Adrian Guľa, FC Viktoria Plzeň – 40 b.
4. Petr Rada, FK Jablonec – 22 b.
5. David Horejš, SK Dynamo České Bzudějovice – 19 b.
6. Václav Kotal, AC Sparta Praha – 19 b.
7. Luděk Klusáček, Bohemians Praha 1905 – 16 b.

Objev sezóny FORTUNA:LIGY

1. Pavel Bucha, FC Viktoria Plzeň – 65 b.
2. David Zima, SK Sigma Olomouc / SK Slavia Praha – 47 b.
3. Petar Musa, FC Slovan Liberec / SK Slavia Praha – 42 b.
4. Adam Karabec, AC Sparta Praha – 41 b.
5. Pavel Šulc, Slezský FC Opava / SK Dynamo České Budějovice – 29 b.
6. Mojmír Chytil, SK Sigma Olomouc – 13 b.
7. Lukáš Provod, SK Dynamo České Budějovice / SK Slavia Praha – 12 b.

Osobnost sezóny FORTUNA:LIGY

1. Josef Jindříšek, Bohemians Praha 1905 – 68 b.
2. Tomáš Sivok, SK Dynamo České Budějovice – 55 b.
3. Milan Baroš, FC Baník Ostrava – 44 b.
4. Tomáš Hübschman, FK Jablonec – 41 b.
5. Jaroslav Drobný, SK Dynamo České Budějovice – 39 b.
6. Pavel Zavadil, Slezský FC Opava – 31 b.
7. Bořek Dočkal, AC Sparta Praha – 13 b.