O sedmou výhru v řadě usilovali v sobotu na hřišti Fastavu Zlín fotbalisté Dynama. Jihočeši do zápasu vstoupili dobře a díky brance Jiřího Fundy vedli od 34. minuty 1:0. Své vedení ale nakonec neudrželi a museli se spokojit s remízou 1:1.
Jiří Funda

Jirko, ze Zlína si nakonec Dynamo veze bod. Je to zisk a nebo ztráta?
Vzhledem k průběhu zápasu je to ztráta. Dostali jsme se zaslouženě do vedení 1:0 a měli jsme to udržet. Jenže z hloupé chyby jsme dostali gól na 1:1 a je to velká škoda.

Opticky se přitom zdálo, že jsme byli lepším týmem než domácí.
Je to tak. Zlín měl za celý zápas jedinou šanci, po které vystřelil na bránu a hned z toho byl gól. My jsme těch šancí měli rozhodně více. Moc nás mrzí, že zápas takto dopadl. Navíc když Hradec prohrál ve Frýdku, tak jsme v tabulce mohli jít před něj.

Vy osobně jste byl především v prvním poločase hodně vidět. Často jste byl u balonu a dostával jste se i do šancí. Přesně takové pokyny jste měl od trenéra?
Trenér mě před každým zápasem nabádá, že mám být hodně přímočarý a že se mám tlačit i do zakončení. Naštěstí se mi podařilo jednu akci dotáhnout do konce a skórovat. Je jen škoda, že ten gól nakonec nebyl vítězný.

Ještě před vaším gólem jste se dostal i dvou jiných šancí. Nejprve jste pravačkou střílel mimo a poté vás vychytal brankář.
Obě střelecké pozice nebyly vyloženě gólové. Ta první rána šla hodně mimo a ta druhá byla z velkého úhlu. Tam jsem sice bránu trefil, ale byla to taková šmudla a brankář jí v pohodě chytil.

Střelecky jste se nakonec prosadil ve 34. minutě. Jak jste ten gól viděl z vašeho pohledu?
Ríša Kalod poslal z pravé strany centr do vápna. Míč letěl na prostředek na Benyho (Petra Benáta, pozn. autora). Já jsem si zakřičel, aby mi to pustil za sebe. Pak jsem si to zpracoval stehnem, sklonil jsem hlavu a napálil jsem to na zadní tyč.

Dynamo po zápase kleslo v tabulce na třetí místo. I díky prohře Hradce je ale situace v boji o postup naprosto otevřená.
Přesně tak. Dnes jsme sice ztratili, ale nadále máme postup ve vlastních rukou. Pokud zbývající čtyři zápasy vyhrajeme, tak postoupíme. Teď nás čeká domácí utkání s Karvinou, a to musíme znovu bezpodmínečně vyhrát. Musíme se na něj dobře připravit a věřím, že ho zvládneme a uspějeme.

FNL: Chce to zase tři body, v cestě stojí Karviná (11.5.2014)
Série výher českobudějovického Dynama skončila na číslu šest, v posledním kole totiž Jihočeši pouze remizovali ve Zlíně 1:1. Ve hře o postup je však všechno otevřené a černobílí mají postup ve svých rukou. V cestě za ním však musí vítězit a další krok je třeba udělat v neděli, kdy na Střelecký ostrov přijede Karviná. Zápas startuje v 17 hodin.