Datum 1. září měl Miroslav Kučera dodnes spojený, jako téměř každý, se začátkem školního roku. Je pravděpodobné, že jeho vzpomínky na školu překryje zážitek fotbalový. Útočník staršího dorostu Dynama dnes přepsal svou soukromou knihu rekordů, když během osmi minut vstřelil tři branky do sítě slavné Sparty. První dva zásahy dokonce dělila necelá minuta. Přitom v úvodních kolech vyšel naprázdno nejen on, ale i jeho kolegové z útoku. Dnes se vše změnilo, trefil se on, i jeho parťák v útočném duu Nekvinda.
"Zrovna dneska jsem se před zápasem nijak extra necítil," přiznal Kučera, že do utkání se Spartou šel s obavami. Jenže po necelé půlhodině hry byly jeho pocity ze zcela opačného pólu, v té chvíli už měl za sebou tři zásahy do sparťanské branky a užíval si okamžiky fotbalové euforie. "Byl to zvláštní pocit. Než jsem se stačil radovat z prvního gólu, už tam byl třetí," usmíval se po zápase a pátral v paměti, kdy se mu podobný kousek povedl v kariéře naposledy. "To bylo ještě za starší žáky v SKP," našel zaprášenou vzpomínku.

Kučera dává první gól

Kučera dává první gól

Kučera mohl těžko očekávat, že svůj střelecký koncert prožije právě proti pražské Spartě. Ta ale v sobotu pořádala v obraně den otevřených dveří a po právu se od střelce dočkala kritiky: "Vzadu byli hodně slabí, jejich síla byla směrem dopředu, kde nás přehrávali a dostávali se do šancí. V obraně hráli hodně špatně."

Autor hattricku, který během rozhovoru vyslechl několik poznámek od svých spoluhráčů o výši částky, kterou bude muset vložit do společné pokladny, dokázal mezi svými třemi trefami zvolit tu nejhezčí. "Byl to ten první gól, už proto, že jsem na něj musel čekat tak dlouho," připomněl střelecké trápení útočníků z úvodu sezóny, ale zároveň popřel, že by byl kvůli tomu pod velkým tlakem: "Já jsem známý palič, tak se s tím počítá, že se nedokážu pár kol trefit. A tradičně už mi rozjezdy do sezóny dělají trochu problém, snad už to teď bude lepší."

Za necelou minutu přišla druhá branka

Za necelou minutu přišla druhá branka

Kučera nezapomněl pochválit svého kolegu Nekvindu, který také odehrál vynikající zápas a byl u většiny branek. "Hrajeme spolu už od jara, prakticky stále v základu a je to znát. Jsme dobře sehraní." Jen dvě věci mu kazily parádní den. Zranění Kaláška a marné pátrání po novém kouči seniorského týmu Františku Strakovi. "Přiznám se, že mě trochu mrzí, že si neudělal čas. Před čtrnácti dny jsem tu před očima pana Cipra zazdil dvě šance, tak jsem se dneska mohl předvést líp. Snad mu to někdo poví," přeje si hráč, který dnes vyslal ke Střeleckému ostrovu tu nejlepší možnou vizitku.