Měl zásadní podíl na tom, že se Dynamu podařilo vyrovnat. Lukáš Skovajsa totiž svým ostrým centrem donutil brankáře Bolka k chybě, kdy vyrazil míč před dobíhajího Patrika Brandnera, který se nemýlil. „Druhý poločas byl z naší strany dobrý. Při troše štěstí jsme mohli vyhrát,“ vysvětloval slovenský bek po utkání.

S Karvinou jste nakonec uhráli bod. Jak utkání hodnotíte?
Začátek z naší strany nebyl ideální. Dostali jsme gól ze standardky a soupeř měl ještě jednu šanci. Myslím si ale, že od třicáté minuty jsme se zlepšili. Bohužel se nám nepovedlo vyrovnat už do poločasu. O přestávce jsme si ale řekli, že nic není ztracené, že to máme ve svých rukou a můžeme utkání zvrátit. Myslím si, že druhý poločas byl z naší strany výborný. Vyrovnali jsme a měli jsme pak i další šance.

Jak moc vaší hru poznamenala rychle inkasovaná branka?
Určitě poznamenala. Měli jsme taktický plán a trochu nás to rozhodilo. Bylo ale důležité, že jsme se otřepali a hráli. Při lepší efektivitě jsme mohli i vyhrát.

Do vápna jste posílali hodně centrů ze stran. Co chybělo k tomu, abyste dali víc gólů?
Někdy lepší centr, někdy lepší pohyb. Po jednom jsme dali gól, ale to bylo málo.

Ten gól padl po vašem centru, kdy jste si naběhl do vápna a pak ostře nahrával. Byla to nacvičená akce?
S Maxem Talovierovem se spolu bavíme při tréninku i při zápase. Říkal jsem mu, že mě může hledat křižnými balony. V té 64. minutě jsme to zkusili a vyšlo to.

Proč jste se rozhodl pro řešení rychlého postupu do vápna a následného prudkého centru?
Max mi poslal výborný balon. Viděl jsem, že křídelník, který se vracel, na mě nedosáhne, tak jsme si balon posunul víc dopředu. Pak jsem se podíval, že tam nabíhá Mick a poslal jsem tam prudký centr. Brankář to vyrazil, odrazilo se to k Branďákovi a ten dal gól.

V závěru jste vyslal do šance i střídajícího Basseye…
Fortune výborně naběhl. Prosadil se jeden na jednoho a kdyby ta střela byla trochu prudší, možná jsme se mohli radovat.

Je remíza zasloužená?
Karviná v prvním poločase kromě gólu a břevna šance neměla. Z naší strany první půle nebyla nic moc. Druhý poločas byl lepší a myslím si, že při troše štěstí jsme mohli vyhrát.

Hrát budete až těsně do Vánoc. Ještě vás čekají tři zápasy. Jak tenhle nezvyk vnímáte?
Jsem rád, že se hraje a na nabitý program se těším. Věřím, že jsme dobře připraveni.