Rezervě Dynama se vyplatilo bojovat až do konce divize, aby si udržela možnost prvního náhradního místa v případě doplnění seznamu účastníků České fotbalové ligy. Vydařenou jarní pouť zakončili Žmolíkovi svěřenci druhým místem a nakonec také vytouženým dodatečným postupem do třetí nejvyšší soutěže.

V minulém týdnu to byla ještě nereálná možnost, aby se záložní tým Dynama posunul o patro výš. „Podle sdělení ze sekretariátu Řídící komise pro Čechy podala všechna mužstva přihlášku a žádné místo nebylo volné,“ řekl mluvčí Dynama Michal Průcha. „Jediná eventualita může vést přes nepřihlášení některého z účastníků,“ podotkl tehdy generální sekretář klubu Milan Čadek.

Předpověď se naplnila na začátku tohoto týdne. Na úterním losovacím aktivu v Praze zástupci Příbrami skutečně přihlášku stáhli, budou hrát jen divizi, a právo dodatečného postupu měl jako první dynamácký B-tým.

Do třetí ligy se vrací po dlouhé přestávce. „Je to výborná zpráva pro celý klub. Naši mladíci potřebují při přechodu do mužů nastupovat v kvalitní soutěži. Divize pro ně byla málo. Jarními zlepšenými výkony tomu šli naproti, prokazovali svou kvalitu, usilovali o to až do posledního zápasu a jsme všichni rádi, že to vyšlo,“ uvedl k administrativnímu postupu Milan Čadek.

B-tým Dynama bude startovat ve skupině A. Pětice soupeřů je z Prahy, z dalekého západu Čech jsou Sokolov, K. Vary a Domažlice, atraktivní jihočeské derby s Pískem sehrají černobílí hned v úvodním kole na domácí půdě. Nová sezona ČFL zahajuje 6. srpna.

Účastníci Fortuna České fotbalové ligy – skupina A
1. FK Baník Sokolov 1948
2. FK Admira Praha
3. FK Loko Vltavín
4. Povltavská fotbalová akademie
5. SK Dynamo Č. Budějovice B
6. FK Zbuzany 1953
7. FK Robstav Přeštice
8. FC Slavia Karlovy Vary
9. Bohemians Praha 1905 B
10. FK Motorlet Praha
11. FK Králův Dvůr
12. FC Písek fotbal
13. Sokol Hostouň
14. TJ Jiskra Domažlice
15. FK Dukla Praha B
16. FC Viktoria Plzeň B