Poslední série tréninků, páteční přátelský zápas s Riedem, pak pauza. Takový je program áčka Dynama do konce letošního kalendářního roku. Týkat se to však nebude Branislava Sluky. Slovenský obránce se dostal do nominace slovenské reprezentace na tréninkový kemp v Senci a podzim si o týden prodlouží.

Devět odehraných zápasů, jeden vstřelený gól a jedna asistence. Takový je podzimní účet slovenské posily, která přišla v létě z Žiliny. Branislava Sluku má většina fanoušků zafixovaného jako toho hráče, který na začátku sezony vystřelil Dynamu tři body proti Bohemians. V dalším průběhu podzimu následně Sluka dokazoval spíše své obranné schopnosti.

Slovenská fotbalová veřejnost zná Branislava Sluku také jako bývalého mládežnického reprezentanta. Hrával za výběry od U17 přes U18, U19 a U20 až do U21, za kterou odehrál celkem třináct zápasů. Na pozvánku do áčka ale stále čekal. Až doteď. Sluka se zúčastní tréninkového kempu slovenského A-týmu v Senci, který bude probíhat od 4. prosince do 9. prosince.

Sluka se na srazu potká s hvězdnými krajany v čele s Pekaríkem z Herthy Berlín, Ladislavem Almásim z Baníku Ostrava nebo Lukášem Haraslínem ze Sparty. „Je to super pocit, jsem ohromně šťastný. Nedá se na to nic říct, že je to nepopsatelné. Vždycky to byl můj sen. Chci se ukázat v co nejlepším světle a užít si to,“ říká letní posila českobudějovického týmu.