Talentovaný obránce Českých Budějovic Michal Šmíd si odbyl debut za reprezentaci do 21 let. Ve včerejším utkání českých lvíčat v Istres do zápasu zasáhl po přestávce a přispěl tak k celkové výhře 4:0 nad soupeřem ze třetí nejvyšší francouzské soutěže. Michal Šmíd se tak zařadil k už tak velmi početné skupině mládežnických reprezentantů v kádru Dynama.

Na Kypru se Michal Šmíd připravoval k úternímu utkání Dynama s Levski Sofia, když se mu najednou donesla dodatečná nominace do reprezentace do 21 let. Přes Prahu se tak kvapem přemístil do Francie, kde včera také odehrál své premiérové utkání v národním trikotu.

Šmíd MichalTrenér Vítězslav Lavička jej na hřiště poslal do druhého poločasu, kdy čeští mladíci nad Isters vedli již 2:0. Po přestávce přidali ještě dva další gólové zásahy a celkově tak vyhráli vysoko 4:0. Michal Šmíd (na snímku) svůj debut za národní mužstvo odehrál na levém kraji obrané čtveřice.

Istres - Česká republika "21" 0:4 (0:2)
Branky: 13. Pekhart, 25. Pavlík, 75. Valenta, 87. Mareš.
Sestava ČR "21":
1. poločas: Petr - Řezník, Pavlík, Mazuch, Kubáň - Rajtoral, Hašek, Dočkal, Hloušek - Pekhart, Jeslínek.
2. poločas: Rodinger - Kubáň, Halama, Mazuch, Šmíd - Hašek - Mareš, Hořava, Valenta, Mičola - Smejkal. Trenér: Lavička.

Jednadvacetiletý Michal Šmíd, který do Dynama přestoupit v létě ze Slavie Praha, se tak zařadil k početné skupině hráčů v českobudějovickém kádru, kteří si ve své kariéře připsali starty za mládežnické výběry.

Například Martin Vozábal si kromě startů za mládežnické výběry v roce 2000 zahrál i na olympijských hrách v Austrálii. V zápase proti Kamerunu tehdy střídal v 86. min. Lukáše Doška a na hřišti se potkal s takovými hráči jako jsou například Jankulovski, Ujfaluši, Sioko či třeba Baroš.

Za reprezentaci si dále zahráli namátkou i Martin Leština, Jaromír Plocek, Zdeněk Křížek, Petr Šíma, Pavel Mezlík či Michael Žižka.

Ve své premiérové sezoně v nejvyšší soutěži Michal Šmíd na podzim nastoupil k sedmi prvoligovým utkáním.