Matej Mršić, chorvatský fotbalista, který působí již pátou sezonu v jihočeské metropoli, je stále na marodce. Jeho zdravotní stav se ovšem zlepšuje a brzy by se mohl začít připravovat společně s týmem.
Mateji, vy jste stále na marodce, jak jste na tom?
Ano, bohužel jsem ještě mezi zraněnými. Před měsícem jsem byl na operaci třísla, která dopadla dobře a teď jsem ve finální fázi rehabilitace. Týden zpět jsem začal lehce běhat a doufám, že se to bude jen zlepšovat.

Co se vám tehdy přihodilo?
Zranil jsem se již během jara. Stala se mi únavová zlomenina metatarzální kosti, kvůli které jsem měl pauzu tři měsíce a nestihl začátek přípravy. Už u tohoto zranění jsem trochu cítil bolest třísla, ale nedával jsem tomu moc pozornost. Ovšem jakmile jsem začal trénovat, bolest se objevila znovu a řekl jsem si, že nejlepší bude podstoupit operaci.

Jak to vypadá s vaším návratem na trávník?
V týdnu jdu na kontrolu, a pokud bude vše v pořádku, začnu se připravovat s kondičním trenérem a za deset dní bych mohl snad začít trénovat s týmem.

Sledovat fotbal jen v roli diváka asi není jednoduché, že?
Je to pro mě těžké. Hlavně je sleduji už strašně dlouho, jak hrají, trénují a já nemohu. Doufám, že už za chvíli tam budu s nimi.

Co říkáte na prozatímní výsledky Dynama v nové sezoně?
Myslím si, že hrajeme dobře (rozhovor byl pořízen v pátek, pozn. aut.). Samozřejmě, kdybychom měli o trochu více štěstí, mohli jsme mít o pár bodů navíc, ale to přijde.