Jedním z fotbalistů Dynama, který pravidelně nastupuje v základní sestavě A-týmu, je pravý bek Jiří Peroutka. V současné době pětadvacetiletý odchovanec píseckého fotbalu nechyběl ani v pohárovém zápase na hřišti Velkého Meziříčí, kde Jihočeši zvítězili nad domácím divizním celkem vysoko 4:0. "Náš postup do třetího kola poháru byl zasloužený, domácí celek jsme k ničemu nepustili a sami jsme se střelecky prosadili," řekl fotbalista, jenž má na kontě 42 ligových startů.

Jirko, můžete fanouškům přiblížit průběh zápasu ve Velkém Meziříčí?
Myslím, že jsme zaslouženě postoupili do třetího kola, když jsme domácí skoro k ničemu nepustili a sami jsme dali čtyři góly. Pravdou ale je, že v první půli jsme se nedokázali dostat do tempa, v naší hře bylo dost nepřesností a ani šancí jsme si moc neměli.

Pro klid byl ale jistě důležitý rychlý gól v úvodu zápasu..
To určitě. Chtěli jsme rychle zápas rozhodnout, což se nám naštěstí povedlo hned v desáté minutě, kdy jsme dali gól z přímého kopu. Byla jen škoda, že jsme ve zbytku poločasu nepřidali druhou branku, která by nás ještě více uklidnila.

Druhý gól jste dali na začátku druhé půli a právě vy jste u něj asistoval, že?
Tam šel dlouhý centr do vápna Meziříčí, který propadl až na zadní tyč. Odtud ho někdo z domácích odkopl podél brankové čáry mimo vápno a já ho hned zase takovým obloučkem vrátil do vápna mezi penaltu a malé vápno, kam si naskočil Tomáš Sedláček a hlavou skóroval.

Hráli jste proti papírově slabšímu týmu, přesto ale čtyři vstřelené góly jistě potěšily, ne?
Samozřejmě góly i proti diviznímu týmu se počítají a my jsme určitě rádi, že jsme po čase opět dali nějaké góly. Snad se nám jako týmu začne zase střelecky dařit.

Obrana Dynama hrála v netradičním složení bez stoperů Horejše a Hunala. Bylo to na její hře nějak znát?
Abych pravdu řekl, tak těžko soudit. Útočníci soupeře nás moc neprověřili. Velké Meziříčí mělo sice několik náznaků šancí, pokoušelo se rozjet nějaké brejky a kopalo nějaké standardky, ale vážnější šanci si nevypracovalo.

Ve třetím kole poháru vás čekají Mutěnice, to se dá očekávat asi podobný zápas, že?
No, tak pokud bychom třeba dnes vypadli s divizním soupeřem, tak by to byla asi pěkná ostuda. Mutěnice budou asi o něco silnější než Meziříčí, protože hrají třetí ligu. Určitě nás na jejich hřišti něbude čekat nic lehkého, ale naším cílem bude opět jednoznačně postup a já věřím, že to zvládneme.