Během uplynulého víkendu se do soutěžních zápasů zapojily všechny žákovské a dorostenecké týmy Dynama. Hned na úvod jara se v SCM Složiště představily týmy Sparty a Slavie a budějovické celky rozhodně nezklamaly. Dorost U17 vyhrál nad Spartou a žáci U15 porazili Slavii!

U19 - Třetí vítězství v řadě
SK Dynamo ČB U19 - Slovan Liberec U19 1:0 (1:0)
Branka:
Havel.
Sestava Dynama: Hřebejk - Řezáč, Havel, Tomášek (85. Markytán), Vaněk - Janoch, J. Held, Bálek, Otepka (68. Švantner), Funda - M. Held.
Hodnocení: „V domácím prostředí jsme chtěli hlavně potvrdit ty tři body, které jsme minulý víkend získali na Bohemce. Čekali jsme, že Liberec bude těžký soupeř, což se také potvrdilo. V úvodu zápasu byla k vidění taková neurovnaná hra plná nepřesností. My jsme se dostali do vedení po dobře rozehrané standardce, kdy se hlavou prosadil Lukáš Havel. Ve zbytku poločasu pak byl aktivnější Liberec. My jsme si pak v kabině řekli, že musíme hrát aktivně a že nesmíme zalézt do nějaké defenzivy. Liberec si samozřejmě přesto ve druhém poločase vytvořil územní převahu, ale bez nějaké větší šance. V 75. minutě měl Kuba Held stoprocentní gólovou šanci, tu ale neproměnil. Pak nás Liberec znovu zatlačil, ale my jsme v defenzivě hráli velmi dobře. Hraje se na góly, my jsme dnes jeden vstřelili, soupeř ne, takže jsme zaslouženě vyhráli. Nic na tom ani nemění, že náš výkon dnes nebyl ideální a v předešlých zápasech jsme hráli lépe.“

U17 - Skvělá výhra nad pražskou Spartou
SK Dynamu U17 - AC Sparta Praha U17 5:3 (3:1)
Branky:
27., 39., 56. Markytán, 32. Frnoch, 72. Mácha
Sestava: Luksch - Pancíř, Matas, Škoda, Žurek - Tesař (70. Krejčí), Mácha, Blažek - Frnoch, Chylík (60. Vacek), Markytán
Hodnocení: Mladší dorostenci Dynama vstup do jara zvládli skvěle, když porazili vedoucí celek tabulky. „Utkání mělo od začátku velmi vysoké tempo i kvalitu a na nás byla vidět větší touha po vítězství. Klukům musím poděkovat, protože odehráli opravdu velmi dobré utkání a odměnou jim byla výhra,“ pochvaloval si trenér Kamil Tobiáš.

U16 - Na Spartu mladší dorostenci nestačili
SK Dynamo U16 - AC Sparta Praha U16 1:4 (1:2)
Branka:
Tomek.
Sestava: Luksch (41. Vacl), Řehoř, Vávra (18. Jáša), Hric, Juroš (62. Doležal) - Rottenborn (65. Matoušek), Kůst, Tomek (41. Otepka), Miklas (58. Procházka) - Štifter, Ayong.
Hodnocení: „V úvodu zápasu jsme byli Spartě více než vyrovnaným soupeřem. V 18. minutě jsme vstřelili branku Tomkem. Bohužel o pět minut později Sparta dvěma slepenýma brankami výsledek otočila,“ popisoval průběh zápasu trenér Vlček.

U15 - Starší žáci získali cenný skalp Slavie
SK Dynamo U15 - SK Slavia Praha U15 2:1 (1:0)
Branky:
22. Collin, 39. Hofmann
Sestava: Višvader - Dolejšek, Jáša, Švec, Kočí - Collin, Pfeifer, Lindák - Hofmann, Fišer, Kalousek (60. Sekyra)
Hodnocení: Starší žáci Dynama úvodní zápas jarní části sezony zvládli na výbornou, když v domácím prostředí vyhráli nad pražskou Slavií 2:1. „Kluci dnes odehráli výborné utkání proti silnému soupeři a odměnou je jim vítězství. Takhle si představuji,jak pracuje kolektiv a dnes jsme jako tým opravdu hráli. Super kluci a za dnešek díky,“ řekl trenér Radim Pouzar.

U14 - Těsná prohra se Slavií
SK Dynamo U14 - SK Slavia Praha U14 0:1 (0:1)
Sestava:
Michal - Hanus (45. Vochozka), Cepák, Jiránek, Grigera - Hucek, Michalko (63. Trachta), Malecha - Hezoučký, Míka (55. Šuga), Jiran
Hodnocení: Mladší žáci U14 sice podali dobrý výkon, přesto ale na Slavii nestačili. „Kluci i přes prohru 0:1 odehráli jedno z nejlepších utkání v celé sezóně. Byli jsme po celé utkání lepším týmem a jen škoda mnoha neproměněných brankových příležitostí. Ale s předvedeným výkonem můžeme být spokojeni,“ řekl po skončení zápasu s pražskou Slavií trenér Dynama Radim Pouzar.

U13 - Gólová přestřelka pro Dynamo
FC Písek U13 - SK Dynamo U13 3:7 (1:1)
Branky:
Ryneš 2, Plandor 2, Červený, Laurinc, Boška
Sestava: Tým A: Flaška - Plandor, Trnka, Bešťák - Boška, Ryneš, Carda - Červený. Střídali: Pazourek, Perina. Tým B: Kerl - Kalina, Wohlgemuth, Sypal - Faja, Markes, Laurinc - Goretki. Střídali: Kordík, Rešl.
Hodnocení: Mladší žáci věkové kategorie U13 sice zápas s Pískem vyhráli, přesto trenér Martin Wohlgemuth spokojený nebyl: „V prvním mistrovském zápase na trávě jsme se herně trápili. Zápas byl vyrovnaný až na jednu čtvrtinu, kterou jsme vyhráli 6:0.“

U12 - Drtivá porážka v Písku
FC Písek U13 - SK Dynamo U13 18:4 (9:1)
Branky:
Podlaha, Polanský, Alexa, Řepa
Sestava: Tým A: Polanský - Koutník, Podlaha - Česák, Pazourek, Mašek, Alexa - Kordík. Tým B: Červenec - Schonbauer, Jinšík - Krch, Furst, Řepa, Rataj - Maťák. Střídali: Perina, Rešl, Herman.
Hodnocení: „Soupeř vyhrál zaslouženě. Zaostávali jsme v herních dovednostech i kombinační hře, do které jsme se díky malé aktivitě v pohybu bez míče a problémům při individuálních činnostech moc nedostávali,“ řekl k utkání v Písku trenér Pavel Pulec.