Byl to zvláštní pocit. Po sedmi podzimních domácích výhrách českobudějovické Dynamo hned v prvním jarním utkání doma padlo, když nestačilo na Varnsdorf. "Mrzí nás to, ale je to jen jeden zápas," snaží se hodit porážku za hlavu stoper Dynama Ondřej Šourek. To šťastný střelec hostů Karel Knejzlík byl po utkání pochopitelně nadšený.

Čím to, že jste oproti generálce s Vlašimí podali o týden později s Varnsdorfem diametrálně odlišný výkon?
Chyběla kvalita směrem dopředu. Vůbec jsme se tam nemohli dostat. Neměli jsme tlak, nevytvořili si žádnou šanci. Varnsdorf dobře bránil a žádnou šanci nám nedovolil. Ani v závěru jsme si žádnou převahu nevytvořili.

S Vlašimí jste si šancí vytvořili naopak spoustu. Kde hledat příčinu?

Ondřej Šourek ve vzdušném souboji s brankářem Samoelem
Asi na nás byli lépe připraveni. I z naší strany však hře hlavně směrem dopředu chyběla větší kvalita. S Vlašimí jsme dali dva góly za dvacet minut, to se také potom hraje jinak.

Nebyla na vás znát trochu i nervozita?
Trošku asi ano. Hlavně směrem dopředu jsme se hodně snažili, ale plno jsme toho pokazili a efektivita chyběla.

Utkání bylo hodně podobné tomu na severu Čech, kde gól nepadl. Až čtvrthodiny před koncem soupeř z první šance skóroval.
Ničím nás Varnsdorf nepřekvapil. Podobný styl hry jsme očekávali a dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu.

Ukázalo se, že absence Adriána Čermáka ve středu zálohy je hodně citelná?
Poslední přípravné zápasy taky nehrál a zvládli jsme je. Adry je výborný hráč, ale je nahraditelný a porážka není jenom jeho absencí.

Jak velká je první domácí prohra ranou do vašich plánů před jarem, které byly poměrně smělé?
Mrzí nás to, ale na cílech pro zbytek sezony to nic nemění. Bylo by špatné po jednom zápase hned něco zásadně měnit. Žádný velký propadák to zase nebyl, tak snad to s námi nic neudělá. Všichni víme, že umíme hrát lépe.

Zkusíte nasbírat body hned v dalším zápase ve Znojmě?
Určitě, není na co čekat. Ve Znojmě se porveme o vítězství!

Měli jsme větší hlad po vítězství, myslí si Karel Knejzlík, šťastný střelec Varnsdorfu

Otevírací duel jarní části jste na Střeleckém ostrově zvládli lépe než domácí. V čem jste byli o kousek lepší než Dynamo?
Utkání bylo velice vyrovnané. Na podzim jsme u nás hráli 0:0 a i tentokrát to bylo podobné. Na soupeře jsme se připravovali. Věděli jsme, že Budějovice mají rychlé hráče a hrají jednoduše. A byli jsme spíš šťastnější než lepší. Byl to zápas bez šancí, my měli jednu a hned ji proměnili. A já jsem šťastný, že se to povedlo zrovna mně.

Vaše rozhodující trefa přišla po centru do vápna, kdy jste si míč dobře našel. Co rozhodlo při vašem gólu?

Karel Knejzlík si kryje míč před Romanem Wermkem
Přišel vysoký centr do vápna a mezi stoperem a pravým obráncem Budějovic byla mezera. Nebál jsem se, šel jsem tam. Balon ke mně propadl, já si ho zpracoval kolenem, zavřel oči a propálil gólmana.

První poločas byl možná trošku fotbalovější. Druhé dějství bylo dle vás bojovnější?
Celkově to bylo hodně bojovné utkání. První poločas byl takový oťukávácí, jako první kola bývají. Týmy ještě nejsou rozehrané, nikdo nechce udělat chybu. Po změně stran už to bylo dle mého ofenzivnější a my jsme naštěstí naši jedinou šanci proměnili.

Dynamo jste předčili i v pohybu, posbírali jste hodně odražených míčů.
Přišel nový trenér, noví hráči a po celé zimě na umělé trávě jsme se moc těšili na tu přírodní. A bylo to vidět. Byli jsme hladovější než domácí, šli jsme za vítězstvím víc a dle mého jsme zaslouženě vyhráli.

Mohl být rozdíl i v tom, že Českobudějovičtí musí sbírat body v boji o přední příčky, zatímco vy v klidném středu tabulky můžete hrát bez velkých nervů?
Určitě. Na sestup máme slušný náskok, na týmy před námi nám body chybějí, můžeme být tedy v klidu. Budějovice na sebe možná tlak vytvořily trošku samy tím, že vyhlašovaly útok na nejvyšší příčky. My jsme pod tlakem nebyli a umlčeli jsme ty, kteří nám nevěřili.

První domácí ztráta, Dynamo padlo s Varnsdorfem (3.3.2017)

FK Varnsdorf je prvním celkem, který si v sezoně 2016/17 odvezl ze Střeleckého ostrova bodový zisk. V úvodním jarním kole se v Českých Budějovicích urodil nečekaný výsledek, když se zápas Jihočechům vůbec nepovedl. Naopak Severočeši po gólu Knejzlíka čtvrthodiny před koncem získali tři body. Za týden se Dynamo představí ve Znojmě.