Česká reprezentace do 19 let pod vedením trenéra Davida Holoubka absolvovala v polovině února krátké soustředění před březnovou elitní fází kvalifikace o postup na evropský šampionát. V nominaci byli i hráči Dynama - David Krch a Daniel Hais.

Reprezentační „devatenáctka“ se sešla v Praze v neděli 13. února. Během pondělí, úterý a středy absolvoval tým společné tréninky. Soustředění skončilo ve středu 16. února.

Tým trenéra Davida Holoubka se sešel poprvé od listopadu minulého roku. Již v březnu se český výběr pokusí probojovat na evropský šampionát. V rámci elitní fáze se česká reprezentace utká postupně s Bosnou a Hercegovinou, Francií a Švédskem. Pořadatelskou zemí elitní fáze kvalifikace je Francie.

Závěrečný turnaj by měl proběhnout od 18. června do 1. července roku 2022 na Slovensku. Účast na finálovém turnaji má pořádající Slovensko, Portugalsko s nejlepším koeficientem nemuselo hrát základní fázi kvalifikace.

Finálový turnaj zároveň slouží jako evropská kvalifikace pro světový šampionát hráčů do 20 let, který pořádá v roce 2023 Indonésie.

Český výběr odehrál základní fázi kvalifikace v říjnu minulého roku v Opavě a Frýdku-Místku. Svěřenci trenéra Davida Holoubka porazili Kazachstán i Severní Irsko a remizovali s Dánskem. Do elitní fáze kvalifikace tak postoupili z druhého místa, Dánsko totiž vstřelilo více branek, což rozhodlo o jejich prvenství ve skupině při rovnosti bodů.