Stejně jako v předešlých letech proběhla i letos ve Sportovním centru mládeže na Složišti akce s názvem „Sportovní dny pro mateřské školy.“ Tuto akci uspořádalo Občanské sdružení Jihočeský fotbal ve spolupráci se Statutárním městem České Budějovice a Fotbalovou akademií Karla Poborského.

Již čtvrtým rokem se na Složišti v průběhu září, října a listopadu sešli trenéři Dynama s dětmi z mateřských škol v Českých Budějovicích a okolí. Do projektu se v letošním roce zapojily MŠ Roudné, MŠ Včelná, MŠ K. Štěcha, MŠ Větrná, MŠ Zeyerova a MŠ J. Opletala. Oproti předešlým letům se výrazně navýšil počet dětí, které se akce zúčastnily. Zatímco v loňském roce bylo do projektu zapojeno přibližně sto nejmenších zájemců o sportovní pohybové aktivity, letos to bylo více než dvakrát tolik!

Celou akci považuje za velice úspěšnou i šéftrenér žákovských týmů a přípravek při Dynamu České Budějovice David Horejš: „Je vidět, že je o tento projekt mezi školkami stále větší zájem. Letos jsme museli dokonce zvýšit počet dnů, během kterých Sportovní dny pro mateřské školy na Složišti probíhaly. Jsem moc rád, že i v dnešní době je stále hodně dětí, které mají zájem o pohyb a které nechtějí stále jen sedět doma.“

Podobně jako v předešlých ročnících bylo pro účastníky sportovních dnů připraveno velké množství nejrůznějších pohybových aktivit. Děti si vyzkoušely například překážkovou dráhu, kondiční běh a chybět nemohl samozřejmě ani malý fotbálek v přetlakové nafukovací hale. „Stejně jako každý rok bylo i letos sportovní dopoledne pojaté jako soutěž. Ti nejlepší a nejtalentovanější sportovci od nás dostali drobné dárky,“ dodal David Horejš, který mezi nejmenšími účastníky objevil i pohybově nadané děti. „Na první pohled se dají poznat šikovné děti,“ dodal.