Martin Sladký. Rodák z Domažlic, který během své kariéry v české nejvyšší fotbalové soutěži vystřídal celkem 3 kluby. Od startu nového ročníku FORTUNA:LIGY působí na jihu Čech, kde o víkendu proti Karviné nastoupil ke svému jubilejnímu 100. ligovému zápasu.

Martine, o víkendu jste odehrál jubilejní 100. zápas ve FORTUNA:LIZE. Jaký je to pocit?
Pocit je to samozřejmě hezký, ale stovka byla jen takový první cíl. Vzhledem k tomu, že jsem ligu začal hrát až ve 25 letech, tak je škoda, že startů nebylo víc. Ale teď je to stovka, je to krásné a doufám, že třeba ještě jednu přidám.

Pro budoucnost jsou tedy cíle jasné.
Určitě chci podávat co nejlepší výkony. Uvidíme, jak vydrží zdraví a jak dlouho se udržím na takové úrovni, abych mohl ligu hrát.

100 zápasů je slušná porce. Vzpomínáte na nějaké utkání více než na jiné?
Těch zápasů už bylo dost. Krásné zápasy jsem zažil v Olomouci, třeba se Spartou, kdy se mi podařilo dát gól a po 19 letech jsme ji porazili. Nebo například s Duklou Praha, kdy jsem dal svůj první ligový gól. To jsou milníky, které člověku utkví v paměti a vždycky si na ně rád vzpomene.

K lize jste přičuchl v Plzni, Olomouci, teď hrajete za Dynamo. Jak se Vám na jihu Čech líbí?
Libí se mi tady moc. Jsem spokojený, zatím to splňuje veškerá má očekávání. Doufám, že výkony, jak moje, tak hlavně týmové, ještě porostou a bude se nám dařit. Pak to bude úplně super.

Zařadil jste se do společnosti několika hráčů, kteří mají v lize podobnou porci utkání. Jak si myslíte, že Vás jako fotbalistu vnímají fanoušci?
Těžko říct. Neřekl bych, že by nějaké veliké procento fanoušků řeklo, když uslyší moje jméno, že ví, kdo to je. Jmen tam je tolik a hráčů je tam tolik, že by asi naskakovala úplně jiná jména. Ale doufám, že za těch pět let a 100 startů už jsem několika fanouškům v paměti utkvěl a nejsem tak neznámý.

O víkendu čeká Dynamo zápas s Pardubicemi. Jaký je recept na body?
Určitě pokračovat v aktivní hře, kterou teď předvádíme. A dát víc gólů než soupeř. (smích)

Dokázal byste si tipnout výsledek?
Nerad tipuju, takže raději ne. (smích) Jen doufám, že to dopadne dobře, a když navážeme na výkony v Plzni a proti Karviné, tak se nemusíme vůbec obávat. Pravda ale leží až v sobotu ve čtyři hodiny na hřišti.