Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE těžko pohledat soupeře, se kterým by mělo Dynamo horší vzájemnou bilanci. Jihočeši na domácím stadionu Vlašim nikdy neporazili. Proč se černobílým proti mladíkům z nejmenšího druholigového města nedaří, to rozebírají trenér David Horejš a bývalý kapitán Petr Benát.

S Vlašimí odehrál 25. listopadu 2017 svůj poslední profesionální fotbalový duel. Naskočil v 76. minutě a už ani on nedokázal nic nadělat se stavem 0:2. „No vida, to jsem si ani neuvědomil,“ pousměje se Petr Benát, dlouholetý kapitán českobudějovického A-týmu. Sám zažil řadu zápasů proti středočeskému celku, a proto nabízí vysvětlení, proč to Dynamu s Vlašimí nejde. „Byl to vždy nepříjemný soupeř. Hodně běhavý, pohyblivý. Většinou jsme šli do zápasu v roli favorita, ale zejména doma se nám ji proti Vlašimi dlouhodobě nedařilo plnit.“

Petr Benát

Obraz vlašimské hry se v posledních letech víceméně nemění, přestože rotace hráčů je značná. „Jsou to sparťanští kluci, kteří hrají ve Vlašimi bezstarostný fotbal. Asi před dvěma lety byli na takové vítězné vlně, že jim vycházelo všechno. Nebyli pod tlakem, hráli bez zábran. Ale pak je vidět, že když přestoupí do jiného klubu a jde do tuhého, tak už to není takové,“ přemítá bývalý středopolař, dnes už sportovní ředitel Akademie Dynama. I přes nepříznivou sérii s nejbližším soupeřem je Petr Benát přesvědčen, že jeho bývalí spoluhráči v neděli uspějí. „Viděl jsem oba dosavadní zápasy a kluci do ligy vstoupili velice dobře. I díky aktuálnímu rozpoložení a sérii výher věřím, že v neděli Vlašim porazí,“ drží palce vždy dobře naladěný sympaťák.

Pečlivě se na vlašimské mladíky připravuje i hlavní trenér David Horejš. „Jejich styl se dlouhodobě nemění. Hra navazuje na sparťanskou mládež v rozestavení 4-4-2. Do Vlašimi chodí kluci ze Sparty, takže to je tak trošku sparťanská juniorka,“ tvrdí jednačtyřicetiletý kouč. „Jsou to všechno velice kvalitní fotbalisté. I proto se každý půlrok vymění polovina mužstva, protože ti co vyniknou, tak většinou odejdou do ligy. Stále však tým dlouhodobě prokazuje, že je velice kvalitní,“ chválí práci ve středočeském klubu.

Dynamo se s Vlašimí utkalo ve čtyřech z posledních pěti sezon. Za tu dobu dvakrát vyhrálo na půdě Sellier & Bellot, jednou tam dokázalo remizovat. Na Střeleckém ostrově je bilance černobílých převážně černá – 0:0, 2:4, 0:4 a naposledy 0:2. Povede se tedy konečně českobudějovickým fotbalistům zlomit vlašimské domácí prokletí? „Víme, že se nám předchozí domácí zápasy s Vlašimí nepovedly. Utkání pro nás mohou být ponaučením pro příště. My ale pevně věříme, že se na utkání dobře připravíme a odneseme si z něj tři body,“ zůstává pozitivní trenér aktuálně vedoucího celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. „Nálada v týmu je samozřejmě velice dobrá. Jsme rádi, že se nám povedl začátek. Na druhou stranu zůstáváme pevně nohama na zemi. Jsou to jenom dvě kola, soutěž je ještě dlouhá,“ upozorňuje David Horejš závěrem.

Utkání 3. kola startuje na Střeleckém ostrově v neděli v 17 hodin.