Pátek se obvykle nese ve znamení příprav na víkend plný fotbalového dění. Vzhledem k pozvolnému konci podzimní části sezony se ale klub může věnovat také dalším aktivitám. Minulý pátek se na Střeleckém ostrově nesl ve znamení setkání legend českobudějovického Dynama.

Černobílý dres nosili zejména v průběhu minulého století, dávali góly, asistovali, vyhrávali zápasy a svými fotbalovými kousky bavili celý Jihočeský kraj. Řeč je o někdejších hráčích SK Dynamo České Budějovice, kteří se minulý pátek setkali na místě, kde dříve sami hráli, a kam se v současné době chodí dívat na ligové zápasy áčka.

Na Střelecký ostrov se vypravilo přes 40 klubových legend. Bývalí fotbalisté Dynama společně prošli útrobami stadionu, prohlédli si kabinu, která slouží A-týmu, zavzpomínali na doby, kdy tam byli oni sami, a následně se vypravili na hřiště. Tam následovalo společné focení. To hlavní, proč se však legendy setkaly, se odehrávalo v prostoru klubového muzea. Právě tam společně všichni několik hodin seděli, vyměňovali si postřehy a vzpomínali na své hráčské kariéry.

A samozřejmě také na bývalé spoluhráče, kteří už se s nimi na Střelecký ostrov dostavit nemohli. Řeč je Karlovi Melkovi a Václavu Litvanovi, dvou někdejších hráčích Dynama, kteří nedávno vydechli naposledy.

Fotogalerie