Fotbalisté Dynama poprvé v sezoně vstřelili v jednom zápase tři branky, ta závěrečná do prázdné branky už pouze stvrzovala cenné a vybojované tři body proti Frýdku-Místku. Vítěznou trefu Jihočechů obstaral Ivo Táborský, jenž se prosadil podruhé v sezoně. Naopak hostující Martin Vyskočil, jenž pod Černou věží dvakrát působil, byl pochopitelně zklamaný.

Ze Střeleckého ostrova už se pomalu stává nedobytná tvrz, jako tomu bývalo dřív. Čtyři zápasy, čtyři výhry.
Hlavně to nezakřiknout, i když s Frýdkem jsme si to udělali sami těžší. Začali jsme fantasticky. Dali jsme gól, i když před tím jsme zahodili šance, které snad ani zahodit nejdou. Pak jsme ale nepochopitelně přestali hrát a soupeř celkem zaslouženě vyrovnal. O poločase byla v kabině trošku bouřka, trenér zvýšil hlas. Pomohl nám druhý gól, po něm jsme se zklidnili. Nechci říkat, že jsme pak zápas hlídali, ale nepouštěli jsme soupeře do žádných šancí. Podle mě jsme vyhráli zaslouženě.

Nenapadlo vás po zahozených šancích Richarda Kaloda a Pavla Nováka, že by se mohl opakovat scénář z Olomouce, kdy jste také nedali šance a nakonec odjeli s prázdnou?
To jsem vůbec v hlavě neměl. Věřil jsem v sílu mužstva, že gól dát musíme. Pak jsme ho dali, akorát po soupeřově vyrovnání jsme měli hluchých patnáct minut, kdy jsme nevěděli, co máme dělat. Byli jsme zakřiknutí. Následně nám pomohla přestávka, kdy do kabiny přišel i generální manažer Martin Vozábal. Řekli jsme si, že takhle to nejde. Nahráli jsme za sedm kol čtrnáct bodů a takovým výkonem bychom to poslali do háje.

Klíčovým momentem byla vaše branka na 2:1, které předcházel sporný souboj, po němž se hosté dožadovali vašeho faulu.
Bek vybíhal na přihrávku, já si míč chytře zakryl a hráč soupeře se k balonu nedostal. Pak jsem si ho jedním dotekem zpracoval a druhým už střílel na zadní tyč.

Byl to váš letošní druhý gól. Po nepříliš povedeném úvodu sezony je i pro vás povzbuzením?
Mně se začátek vůbec nepovedl. Nebylo to přechodem do nového prostředí, protože jsem to tady znal. Ale možná spíš nový tým, noví spoluhráči. Očekávání na mě byla velká, ale ani jsem tlak v hlavě neměl. Prostě mi to nešlo tak, jak jsem si představoval, a byl jsem často střídaný v průběhu druhé půle. Snad se to nyní zlepší. Ale v týmu je dobrá parta a v kabině je osmnáct vyrovnaných kluků, kteří pravidelně chodí do hry. Ještě tedy nehráli Honza Hála a Michal Řezáč, ale i jejich čas přijde. Máme dobré mužstvo a tři body se počítají za výhru 6:0 i 1:0.

A právě těsné a vydřené výhry jsou mnohdy cennější než jednoznačné záležitosti.
To ano, ale to si říkáme pořád. Už by to chtělo i zápas, ve kterém bychom v klidu vyhráli 2:0 nebo 3:0.

Soupeř by pak nehrál powerplay v poslední minutě při rohu.
Přesně tak. Ale tentokrát jsem si ani nevšiml, že brankář šel na roh. Je to i moje chyba, gólman tam byl úplně volný. Věnoval jsem se jen svému hráči a vůbec si toho nevšiml. My zkušenější bychom si podobné věci měli ohlídat.

Sezonu jste začal na pozici podhrota, poslední zápasy ale hrajete zleva. Kde vám to více sedí?
Určitě hraji radši podhrota. Dostanu se víc k míči a do zakončení. Ale hraji tam, kde mě trenér zrovna potřebuje. S tím jsem do Dynama šel. Teď mě potřebuje na levém záložníkovi. Neříkám, že tam zrovna vynikám, ale snažím se i tam odvést maximum. Levá záloha pro mě není ideální post, ale nevybírám si. Tým šlape, to je hlavní!

Nyní vás čeká duel bez diváků s první Ostravou a následně doma s třetí Opavou. Mohou to být klíčové duely vzhledem k dalšímu průběhu sezony?
Takhle na to nekoukáme. Chtěli jsme hrát nahoře, což se nám daří. Trenér nám před zápasem s Frýdkem říkal, že hlavní motivací by neměly být tři body, ani dva dny volna, ani prémie za výhru. Ale to, že si to za týden rozdáme s Ostravou na férovku o první místo a uvidíme, jak na tom jsme. Kvůli těmto zápasům hrajeme. Abychom se mohli rovnat s Ostravou, Olomoucí nebo Opavou. Takové zápasy jsou pro nás odměnou.

Martin Vyskočil: Hraje se na góly, těch daly Budějovice bohužel víc

Podruhé jste se vrátil na Střelecký ostrov jako host. Na stadion, kde jste dvakrát působil. Berete ještě zápasy s Dynamem trošku jinak?
Vždy se sem rád vracím a rád si na tomto stadionu zahraji. Je zde výborné zázemí a vždy perfektně připravený trávník. Pro mě je fajn, když se potkám s lidmi, se kterým jsem v Budějovicích působil. Ale na každý zápas jedu vyhrát, ať je to do Budějovic nebo do Pardubic.

To se vám proti Dynamu tentokrát nepodařilo. Kde byl zlom k tomu, že se domů vracíte s prázdnou?
Nebyli jsme od bodu daleko. Bylo to 1:1, ale pak si necháme dát laciný druhý gól. Podruhé dotahovat proti takovému soupeři, to je těžké.

Byla situace před druhým gólem domácích klíčová pro celý zápas?
Podíváme se ze záznamu, jestli to byl faul. Ale i potom jsme ještě měli dost času na to, abychom dokázali vyrovnat. Některé situace jsme měli vyřešit lépe a mohli jsme přidat pak druhý gól. Neříkám, že jsme mohli vyhrát, ale nějaký bod jsme si odvést mohli.

Důležitý byl i první gól, který jste měl na hlavě, ale trefil jste jen břevno. Při tom loni jste v duelu v Českých Budějovicích z podobné pozice gól dal.
Ano, vzpomínám si na to. Byla to škoda, balon lízl břevno. Ale i když jsme první gól nedali, tak jsme dokázali brzy vyrovnat. Jenže znovu otáčet skóre, navíc venku se silným soupeřem, to je těžké.

Nejlepší pasáž zápasu odehrál váš tým asi ve druhé polovině prvního poločasu, kde jste mohli otočit vývoj zápasu z 0:1 na 2:1.
Ta pasáž se nám povedla. Věřil jsem, že dáme druhý gól. Doufal jsem i poté, když jsme prohrávali, že se nám podaří alespoň vyrovnat. Bohužel to nevyšlo a domácí nám dali v závěru tečku do prázdné branky na 3:1.

Zaskočilo vás Dynamo vůbec něčím, nebo jste na jeho hru byli dobře připraveni?
Překvapili nás při dvou prvních šancích, z nichž tu druhou proměnili. Jinak jsme věděli, že budou nakopávat dlouhé míče na Ríšu Kaloda. Snažili jsme se vysoko napadat, nechtěli jsme jen zalézt a čekat. To se nám povedlo, ale rozhodující jsou góly. Těch dali domácí víc.

Dynamo s Frýdkem potvrdilo, že doma body neztrácí (23.9.2016)

Čtvrté domácí utkání, čtvrtá výhra. Dynamo porazilo Frýdek-Místek 3:1, kdy o výhře černobílých rozhodl v padesáté minutě Ivo Táborský. Poslední branku přidal střídající Jindřich Kadula. Po většinu času byli domácí lepším týmem a za vítězstvím si šli od prvních minut. Skóre utkání otevřel Michal Klesa, ještě v prvním poločase srovnal Martin Slaninka.