Na sklonku roku 2022 se v Českých Budějovicích rozdávaly ceny pro nejúspěšnější sportovce. Galavečeru v kulturním domě Metropol se zúčastnili také zástupci Dynama, kteří byli podobně jako řada dalších za úspěchy v uplynulém roce oceněni. Objevem roku se stal mladý stoper Ondřej Čoudek, sedmé místo mezi nejlepšími sportovci obsadil kapitán Martin Králik a áčko Dynama obsadilo třetí místo mezi kolektivy.

Kulturní dům Metropol hostil v úterý 13. prosince sportovní galavečer u příležitosti vyhlášení 58. ročníku ankety jihočeských novinářů a sportovních funkcionářů o nejúspěšnějšího sportovce roku. A jako tradičně u toho nechybělo ani fotbalové Dynamo. To se vměstnalo do celkem tří anket, jak pro jednotlivce, tak pro kolektivy.

Áčko Dynama vloni bojovalo na pomezí skupiny o umístění a skupiny o titul ve FORTUNA:LIZE. Nakonec skončilo v první jmenované partě a na konci sezony se těšilo z desátého místa. I díky tomu si zajistilo třetí místo mezi nejlepšími kolektivy roku, za prvním Motorem a druhým Jihostrojem. U kolektivů to ale z pohledu Dynama pouze začalo.

Sedmé místo mezi všemi sportovci Jihočeského kraje obsadil Martin Králik. Slovenský obránce a kapitán Dynama, který vloni dirigoval obranný val českobudějovického klubu, jeden gól dal a na jeden přihrál. Letos Králik zatím v nejvyšší české soutěži nevynechal ani jednu jedinou minutu a patří mezi tahouny týmy. Na dálku, galavečeru se kvůli dovolené osobně nezúčastnil, ho mohlo těšit také to, že figuroval v anketě mezi fotbalisty nejvýše.

Kdo se v Metropolu osobně objevil, byl Ondřej Čoudek. A důvod k tomu měl více než dobrý. Mladý talentovaný obránce a člen reprezentačního výběru České republiky do 19 let se stal objevem roku Jihočeského kraje. A to jak za odvedenou práci v Dynamu, tak za to, jak se mu dařilo v národním dresu. Čoudek prožívá mimořádně úspěšný prosinec. Před pár dny podepsal novou profesionální smlouvu v klubu, teď dostal prestižní ocenění jihočeských novinářů a funkcionářů.