Místo v kabině na Střeleckém ostrově před ligovou bitvou s Libercem se mladý obránce Ondřej Čoudek v neděli hlásil v sídle FAČR v Praze. Důvod? Sraz české reprezentace do 19 let, kterou ve středu čeká přípravný zápas v Polsku. „Moc mě těší, že jsem od trenéra znovu dostal důvěru,“ říká reprezentant.

Celkem pět zápasů už v letošní sezoně stihl v reprezentačním dresu odehrát českobudějovický obránce Ondřej Čoudek. Dva v kvalifikaci na mistrovství Evropy, nejprve proti Andoře, pak proti Řecku, zároveň nechyběl v týmu ani při dvou listopadových přátelských zápasech s Dánskem. Teď se talentovaný stoper vměstnal do nominace výběru do 19 let znovu.

Devatenáctku čeká poslední přípravný zápas před poslední fází kvalifikace. EURO bude na programu letos v červenci na Maltě a Čechům stojí v cestě na turnaj už jen Chorvatsko, Portugalsko a Švédsko. Ještě předtím ale má tým na programu zmiňovaný přípravný zápas. Představí se už ve středu proti Polsku.

A Čoudek u toho nebude chybět. „Jsem moc rád, že jsem od trenéra znovu dostal důvěru. Moc mě těší, že jsem na zápas s Polskem byl nominovaný,“ říká českobudějovický talent a vítěz ankety Objev roku Jihočeského kraje za rok 2022. Do zápasu nastoupí reprezentace ve středu ve 13 hodin.