Má obdivuhodný čich na góly. Již několik let to ukazuje v mládežnických kategoriích a nyní má možnost prokázat to i v dospělé kategorii. Útočník Martin Šplíchal se v zimní přípravě připojil k A-týmu Dynama a snaží se získat cenné zkušenosti. V aktuálním týdnu má ovšem jiné plány, s reprezentační osmnáctkou míří na mezinárodní turnaj do Španělska.

Co zatím říkáte premiérové přípravě s A-týmem?
Je rozhodně náročnější než v mládežnických kategoriích, ale myslím to v dobrém slova smyslu. Dává mi to hrozně moc, cením si každého tréninku.

Soustředění v Třeboni bylo kondičně zaměřeno?
Kondiční výběh jsme měli pouze jeden, ale byl hodně náročný. Absolvovali jsme hodně tréninků na hřišti, ale i tam jsme se zaměřovali na kondiční přípravu.

Pomalu si zvykáte na dospělý fotbal?
Přechod z dorosteneckého do dospělého fotbalu je těžký. Hraje se rychleji, více do těla a na všechno je méně času. Celkově to má mnohem větší tempo. Cením si každé minuty, kterou mi trenér na hřišti dopřeje. Jsou to pro mne výborné zkušenosti.

Zatím všechny přípravné zápasy jste nastupoval na pravém křídle. Je to nezvyk z pozice hrotového útočníka?
Je to o ničem jiném, je tam méně prostoru. Musí se více bránit, na což si musím zvyknout.

V zápase proti Žižkovu jste po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku. Co se přihodilo?
Zavinil jsem si to sám. Šel jsem do tří hráčů a dostal jsem do holeně. Mělo by to být dobré a pouze naražené.

Co vás v nejbližší době čeká?
V úterý odlétám s reprezentační osmnáctkou na turnaj do Španělska. Čekají nás tam tři zápasy. Po návratu bych se měl vrátit do tréninkového procesu s A-týmem a hrát zápasy za starší dorost.