Absolvoval pouze jeden trénink a hned nastoupil do přípravného utkání proti Příbrami. Benjamin Čolič se poprvé uvedl v černobílém dresu a hned dostal na ruku kapitánskou pásku. V týdnu podepsal v Českých Budějovicích dvouletou smlouvu a je nažhaven na novou výzvu pod Černou věží.

Jak se zrodil váš přesun na jih Čech?
V Karviné mi vypršela smlouva a chtěl jsem vyzkoušet novou výzvu. Měl jsem dvě tři nabídky, ale rozhodl jsem se pro Dynamo. Jednání s ním bylo konkrétní, takže jsme se domluvili.

Jaké jsou vaše první pocity z nového mužstva?
Absolvoval jsem pouze jeden trénink a poté jsem šel hned do zápasu. Budějovice mají skvělé zázemí, máme tu výborné podmínky. Kluci jsou fajn, těším se tady na to.

Dvě sezony strávené v Karviné hodnotíte pozitivně?
Rozhodně. Za dva ročníky jsem tam odehrál padesát zápasů, což je skvělé vytížení. Dvakrát se nám povedlo na poslední chvíli zachránit, měli jsme z toho radost. Musel jsem se tam ale vypořádat s mimofotbalovými problémy, dlouho se řešilo vízum pro manželku a dceru. Chtěl bych Karviné poděkovat za všechno.

Přál byste si nyní prožít klidnější ročník, než znovu zažít záchranu v posledním kole?
To ano, doufám, že tady to tak nebude. (úsměv) Máme výborný tým, velice kvalitní hráče.

Proti Příbrami jste celý poločas odehrál na pozici levého obránce. Je to váš nejčastější post?
Není. Pár zápasů jsem na tomto postu odehrál, ale jsem spíše zvyklý na pravou stranu obrany. Uvidíme, kde mě bude trenér využívat.