Zkušenosti s jihočeským fotbalem už má, po Písku a Táborsku zkouší štěstí v největším jihočeském klubu. Sedmadvacetiletý Tomáš Froněk je v Dynamu na testech a věří, že v mužstvu zůstane. V úvodním utkání proti Berounu se uvedl slušným výkonem, odehrál celý zápas a měl podíl na několika gólech.

Měl jste řadu dobrých šancí na to, abyste se v Dynamu uvedl gólem. Mrzí vás, že vám to nakonec nepovedlo?
Gól jsem chtěl dát, šancí jsem měl plno. Ale některé góly jsem připravil, celkově jsme zvítězili 7:0, takže jsem spokojený. Třeba skóruji v dalších zápasech.

Utkání ve velkém horku jste zvládli s přehledem, proti Berounu jste jasně dominovali.
Teplo bylo velké, pak rychleji docházely síly. Ale rozdíl několika soutěží byl znát. Beroun má už po sezoně, ale nedal kůži lacino. Nicméně měli jsme navrch, jasně jsme zvítězili a další šance jsme ještě neproměnili.

K týmu jste se připojil v týdnu před prvním utkáním. Jaké máte pocity po několika dnech v Českých Budějovicích?
Super. Vše hodnotím pouze kladně. Moc se mi tady líbí. Věřím, že na zkoušce uspěji a v týmu zůstanu.

Froněk poprvé
v dresu Dynama

Jak vůbec došlo k tomu, že bojujete o pozici v kádru ligového nováčka?
Dozvěděl jsem se to od manažera. Od začátku jsem měl velký zájem to zkusit. Mluvil jsem pak i s trenérem Horejšem. Říkal, že mě fotbalově zná, že mě sledovali delší dobu. Angažmá v Dynamu mě lákalo.

Už jste někdy před tím absolvoval testy v ligovém týmu?
Ještě když hrála Viktoria Žižkov první ligu, tak mě pan trenér Nádvorník zkoušel. Tehdy to nevyšlo, nyní to zkouším podruhé.

Na jihu Čech však poprvé nejste, už dříve jste působil v Písku a v Táboře. Je to tak?
Ano. Hlavně v Táborsku to bylo dobré angažmá. Dostal jsem se z jejich béčka o soutěž výš a tehdy se tam sešel výborný tým. Hrál tam Traoré, Nešický nebo Džafič. Kádr byl nesmírně silný, proto jsem byl rád, že jsem se alespoň na pár zápasů prosadil.

V minulé sezoně v dresu Chrudimi jste se dvakrát potkali s Českými Budějovicemi. Jak na utkání s pozdějším vítězem soutěže vzpomínáte?
V domácím zápase byla po faulu na mě penalta a vedli jsme 1:0. Pak soupeř výsledek otočil, ale šťastným gólem na 2:2 jsme vyrovnali a získali pro nás cenný bod. V jarní odvetě nehrála řada hráčů základní sestavy, abychom nedostali žluté karty a byli připraveni na závěrečná kola. Dynamo po výhře nad námi pak slavilo postup do první ligy.

V následujícím týdnu vás budou čekat dva těžší soupeři. Změříte síly s Příbramí a Vlašimí. Jak se těšíte na tuto konfrontaci?
Těším se moc. Čím lepší soupeři, tím víc se těším a tím víc se chci ukázat. Příbram nás pořádně prověří, je to ligový soupeř.

Vaším přáním je prosadit se do A-týmu Dynama?
Jednoznačně. Chtěl bych tady zůstat a zahrát si v Budějovicích ligu. Podmínky jsou tady nadstandardní, všechno je na vysoké úrovni.