S nečekanou tváří na levém kraji defenzivní řady nastoupili fotbalisté Dynama České Budějovice do utkání s Vysočinou Jihlava. Kouč Pavel Tobiáš totiž v A-týmu zkouší mladého slovenského obránce Tomáše Mrvu, který naposledy působil v dánském Bröndby Kodaň. "V zimě mi skončil kontrakt v Kodani a musíme s manažerem hledat něco nového," řekl po skončení zápasu mladý slovenský reprezentant do dvaceti let.

Tomáši, můžete popsat, jak jste se nyní narychlo dostal do Českých Budějovic?
V zimě mi skončil kontrakt v Kodani a musíme hledat něco nového. Testy v Českých Budějovicích mi dojednal manažer, před týdnem jsem byl ještě na zkoušce ve Zlíně a nyní jsem tady.

Můžete nám přiblížit vaší dosavadní fotbalovou kariéru?
Je mi devatenáct let a začínal jsem v přípravce na Brezové pod Bradlom. Potom jsem působil na Myjavě, odkud jsem přešel do Dubnice a z Dubnice pak rovnou do dánské Bröndny Kodaň, kde jsem poslední dva a půl roku hrál.

V jakém týmu jste v Kodani hrál?
Nastupoval jsem za B-tým, tedy spíš juniorku do jednadvaceti let. Nyní mi tam skončila smlouva a jsem volným hráčem.

Váš start v zápase s Jihlavou byl trochu nečekaný, kdy jste na jih Čech přicestoval?
Do Budějovic jsem přijel v pátek a hned nyní v sobotu jsem nastoupil. Přijel jsem až večer, došel jsem se prospat a ráno mě už odvezli jen na stadion, odkud jsme jeli sem k zápasu s Jihlavou. Žádné okolí stadionu nebo město jsem ještě vůbec neviděl. Pouze jako žák jsem jednou v Budějovicích byl na nějakém turnaji, víc nic.

Tomáš Mrva
Narozen:
6. 4. 1989
Výška: 177 cm
Váha: 75 kg
Kariéra: S fotbalem začal v přípravce na Brezové pod Bradlom. Následně působil na Myjavě, odkud přestoupil do Dubnice. V létě roku 2006 se jako sedmnáctiletý stal hráčem dánské Bröndby Kodaň, kde dva a půl roku působil v juniorském týmu. Během své kariéry nastupoval ve slovenských mládežnických týmech.

Znáte nějaké hráče budějovického týmu?
Poznám třeba Jara Hílka, protože on je ze Senice a já z Brezové. To je asi patnáct kilometrů od sebe, takže s ním se trochu znám.

Jak hodnotíte svůj výkon v zápase s Jihlavou a jak vidíte šance na to, abyste zde zůstal?
Do obranné činnosti to nebylo špatné. Hráči mi tam nijak neprocházeli, z mé strany nepadl žádný gól. Dopředu jsem sice trochu kazil přihrávky, ale uvidíme. Jsem tady na klasické zkoušce a uvidíme, jak se trenér k mému výkonu vyjádří. Až potom uvidíme.

Je pro vás výzva hrát po dánské Kodani za České Budějovice?
Budějovice hrají první českou ligu a rád bych se tady zkusil prosadit. Určitě bych přivítal, kdyby o mě měl klub zájem a kdybychom se nějak dohodli.