Fotbalový klub Dynamo České Budějovice potvrdil, že se během letošní zimy zaměřil na získávání mladých talentovaných fotbalistů. Posledním úlovkem klubu se stává levý obránce Tomáš Mrva, který ještě na podzim roku 2008 oblékal dres dánského Bröndby Kodaň. "Během týdne, kdy jsme ho tady u nás sledovali, jsme se rozhodli, že s ním podepíšeme smlouvu," oznámil sportovní manažer Roman Rogoz.

Tomáš Mrva
Narozen:
6. 4. 1989
Výška: 177 cm
Váha: 75 kg
Kariéra: S fotbalem začal v přípravce na Brezové pod Bradlom. Následně působil na Myjavě, odkud přestoupil do Dubnice. V létě roku 2006 se jako sedmnáctiletý stal hráčem dánské Bröndby Kodaň, kde dva a půl roku působil v juniorském týmu. Během své kariéry nastupoval ve slovenských mládežnických týmech.
Tomáš Mrva podal v sobotním utkání s Vysočinou Jihlava dobrý výkon a již jako hráči Dynama se mu dařilo i ve středu proti Tatranu Prachatice. Mimo jiné se prezentoval i jako velmi zdatný rozehrávač autových vhazování. Podobně jako Petr Šímy dokáže poslat do vápna soupeře dlouhý a tvrdý aut, ze kterého v zápase s Prachaticemi dokázal Jan Svátek vytěžit gól.

Kouč Pavel Tobiáš je se získanou posilou na levý kraj obrany velmi spokojen. "Byl to volný hráč ze zahraničí, takže by měl jít k nám přestupem. Je to devatenáctiletý hráč slovenské reprezentační dvacítky, takže pro nás je to hráč, který jen potvrzuje tu naši přestupní filozofii během letošní zimy, kdy jsme přivedli velké množství mladých fotbalistů," připomněl Tobiáš zimní příchody náctiletých fotbalistů Klavíka, Ometáka a Timma. 

Podobně jako Adam Klavík by se i Tomáš Mrva měl co nejdříve začlenit do prvního týmu Dynama. "Přišel z Bröndby Kodaň, což je velmi významný klub. On tam odešel jako mladý reprezentant a tam dobře pracoval. Prodělal ale určitý úraz a kdyby ten úraz neprodělal, tak tam asi podepsal novou smlouvu a zůstal. Přestože je dnes již stoprocentně zdráv, tak tam smlouvu neprodloužil a pro nás je to jen dobře. Aspoň máme možnost s tímto mladým hráčem dále pracovat," mne si ruce budějovický kouč, který tak příchodem rtuťovitého obránce zvýšil konkurenci v obranné formaci.

V kádru Dynama je teď hned několik mladých fotbalistů, kteří mají zkušenosti a nebo stále působí v reprezentačních výběrech. "A chceme, aby to dále pokračovalo. Teď nás čeká dlouhodobá práce," dodává Pavel Tobiáš, jenž má nyní v A-týmu reprezentanty Klavíka, Nitrianského, Jasanského a nově Mrvu..