Nejlepší střelec Dynama České Budějovice v loňské sezoně Tomáš Sedláček se v podzimní části tohoto ročníku trápil. Na hřišti se objevil sice ve dvanácti zápasech, zásahu do černého se ale nedočkal. Dlouhé čekání na gól přerušil v atraktivním zápase s rakouským Salzburgem, kde krásnou hlavičkou po rohovém kopu zvyšoval na 3:1. "Snad mi ten gól po psychické stránce pomůže a začne se mi zase dařit," řekl po zápase s úsměvem vytáhlý útočník Dynama.

Po zápasech v domácích podmínkách Jihočeši letos poprvé vycestovali do zahraničí, kde je v rakouském Salzburku čekal těžký oříšek v podobě velmi silného mistrovského Red Bullu, kterému se na podzim dařilo v domácí soutěži i v Evropské lize. Tým Jaroslava Šilhavého k zápasu přistoupil velice zodpovědně a remízou 3:3 rozhodně překvapil. "Jsem moc rád za ten výsledek, protože ostudu jsme tady určitě neudělali. Salzburg je špičkový klub rakouské ligy a uhrát s ním výsledek 3:3 je určitě dobré," hodnotil výsledek Tomáš Sedláček, který přesto věděl, že Jihočeši měli velmi blízko i k výhře: "Samozřejmě nás trochu mrzí, když vedeme 3:1 a nakonec to skoční 3:3, přesto i tenhle výsledek se určitě počítá."

Pro Dynamo také hovoří fakt, že domácí si budějovický tým pozvali pro to, aby se dobře nastartovali před jarní částí sezony. Zápas s Dynamem byl pro Salzburg totiž generálkou na středeční pohárový zápas a tým Huuba Stevense nastoupil v nejsilnější sestavě. "Oni se chtěli na ligu připravit dneska psychicky a kdyby prohráli, tak by to pro ně ideální asi nebylo. Bylo vidět, že chtějí i za stavu 1:3 za každou cenu uspět a vzhledem k průběhu zápasu byla ta remíza asi spravedlivá," dodal Sedláček. Mírnou kaňkou na zápase bylo pouze počasí, které nikomu nepřálo. Zápas se odehrál za vytrvalého hustého deště: "Když je člověk pak chvíli na hřišti, tak se zahřeje a ty nepříznivé podmínky tolik nevnímá."

Na nic jiného si ale fotbalisté z jihu Čech stěžovat nemohli. Zápas se odehrál v krásném tréninkovém centru v bezprostřední blízkosti dálnice A1, kde týmu rozhodně nic nechybělo. Vedle přírodní vyhřívané trávy se zelenala i velmi kvalitní umělá tráva a celý komplex působil skutečně špičkově. " Celý ten areál tady je nádherný a je vidět, že je to špičkový rakouský klub," přikyvoval Sedláček, který si pochvaloval, že si se spoluhráči mohl zakopat na přírodním pažitu. "My jsme bylo moc rádi, že jsme si mohli po dlouhé době zahrát na přírodní trávě, protože teď v zimě trénujeme pouze na umělce. Hřiště mě tady obrovsky překvapilo, protože ten slejvák byl opravdu obrovský a hřiště se přitom ani nehlo a bylo perfektní," pochvaloval si znovuzrozený střelec.

Tomáš Sedláček si v zápase se Salzburgem nechal gól na 68. minutu, kdy nekompromisní hlavičkou pod břevno nedal šanci domácímu brankáři Gustafssonovi. "Petr Šíma krásně zahrál roh před bránu, já jsem si tam udělal prostor a trefil jsem to hlavou. Myslím, že to byl docela pěkný gól a jsem moc rád, že jsem se po dlouhé době zase trefil a že mi tenhle gól pomůže také po psychické stránce," věří v lepší zítřky loni devítigólový střelec Dynama. Loňský gólostroj Jihočechů se sice v letošní sezoně zadrhl, přesto ale Tomáš Sedláček dělá vše pro to, aby se dostal zpět do ztracené pohody: "Těžko říci, co bylo špatně. Já jsem dělal pořád všechno stejně, ale nedařilo se mi. Teď přes zimu ale tvrdě makám a doufám, že se to otočí. Je to fotbal.."