Již dvakrát se zkoušel Vladimír Dobal protlačit do A-týmu Dynama. Neúspěšně. "Třeba to napotřetí vyjde," říká sympatický záložník druholigového Táborska. Společně s áčkem Dynama v pondělí odjíždí na soustředění do Nového Města nad Moravou. V následných zápasech Tipsport ligy bude mít možnost se ukázat kouči Soukupovi.
Vladimír Dobal

Jste v Dynamu na testech. Je to pro vás jistě příznivá zpráva.
Samozřejmě, jsem rád, že tu mohu být. Můj úkol je jednoduchý. Za čtrnáct dní nebo tři týdny, co tady budu, tak ze sebe musím vymáčknout maximum a uvidí se. Buď se z toho něco vyklube a zůstanu v Dynamu nebo mohu jít, jak se říká, o dům dál.

Trenér Soukup jasně naznačoval, že vám dá šanci…
Budu se chtít ukázat, to je jasné. Je to příprava, takže to bude hodně náročné. Přípravných střetnutí máme na programu dost, takže bude prostor se ukázat.

Soukup prozradil, že jste ho zaujal i na kempu, který proběhl v prosinci.
Byl to jeden zápas na Složišti, navíc byla hrozná zima. Bylo to hodně promixované. Nastoupila řada mladých kluků, půlku jsem v životě neviděl, druhé půlce jsem nerozuměl (usmívá se). Šanci jsem dostal a teď už je jen na mě, jak se s tím vypořádám.

Nevzdáváte to předem, jelikož už dvakrát před tím se vám nepovedlo se z kempu dostat dál?
To ne, ale je to rychlovka. Dvakrát to nevyšlo, třeba to vyjde potřetí (usmívá se). V Dynamu nemám co ztratit, do Sezimáku se můžu vrátit vždycky.

Ale podzim v Táborsku se vám vydařil nadmíru, i když týmu se příliš nevedlo.
Myslím, že mé výkony byly jako týmu. Ze začátku to bylo dobré, ale pak to upadlo. Zachránili jsme to alespoň posledním zápasem, kdy jsme vyhráli a vrátili se do lepších pater tabulky.

V Táborsku jste byl spokojen? Přeci jen hrál jste stabilně druhou ligu.
Byl jsem spokojen. Je to jako doma a po půlroce, kdy to nebylo ideální, se to zlepšilo a poslední rok a půl byl výborný.

I s podmínkami jste musel být spokojen, ne?
Určitě. Myslím, že jsou odpovídající druhé lize nebo dokonce nadstandardní. Nemáme si na co stěžovat.