Prozatím dvě zcela nové tváře přivítal trenér David Horejš na prvním srazu v rámci letní přípravy na ligovou sezonu 2019/20. Kromě Karstena Ayonga a Tomáše Froňka čeká českobudějovický kouč na další posily. V rámci pětitýdenní přípravy je pro Jihočechy připravena pestrá paleta soupeřů, nejatraktivnější je bezesporu střetnutí s pražskou Slavií v průběhu soustředění na Lipně.

Trenér černobílých David Horejš krátce představil oba testované hráče. „Karsten Ayong v klubu působil v mládežnických výběrech. Známe ho, ale nějakou dobu nehrál, tak uvidíme, jak na tom bude. Tomáš Froněk dříve hrával v Táborsku, naposledy působil v Chrudimi, kde odehrál velice slušnou sezonu. Tomáš měl velký zájem, tak uvidíme, jestli se dokáže prosadit. Tým doplnit chceme a musíme. Věřím, že alespoň pět hráčů dorazí. Nechceme se však unáhlit, potřebujeme hráče do základní sestavy,“ hovoří dvaačtyřicetiletý kouč na adresu testovaných hráčů a dalších změn.

Jádrem však zůstávají fotbalisté, kteří uhráli v minulé sezoně postup do FORTUNA:LIGY. „Kádr, který vybojoval postup, je velice slušný. Ale liga je někde jinde a kádr je třeba doplnit,“ uvědomuje si trenér Dynama. „Chceme doplnit všechny řady. Při absencích jsme měli problémy i ve druhé lize, to už dopustit nechceme. Potřebujeme kádr zkvalitnit, abychom mohli hrát fotbal, který máme zažitý z předchozích sezon,“ doplňuje Horejš.

S mužstvem už se nepřipravují Peter Grajciar a Matěj Helešic, kteří po sezoně v klubu skončili. U Helešice se bude jednat s Baníkem Ostrava o možnostech jeho dalšího působení na jihu Čech. V klubu nepokračují ani Gebert s Čermákem. Po zranění a operaci třísel se však k mužstvu vrátil Matej Mršič. „Rekonvalescence probíhá dle plánů, nechceme nic uspěchat. Proto bude mít Matej ještě tento týden individuální plán. Do ligy by ale měl být připraven,“ je přesvědčen Horejš s tím, že s týmem trénuje i mladý stoper Maksym Talovierov z dorostu.

Jihočeši začali přípravu jako jeden z první celků. Důvod je jasný. „Přijdou někteří hráči na zkoušku, chceme je dobře poznat. Pět týdnů přípravy je akorát. Kluci dostali volno hned po Třinci, tak věřím, že budou odpočatí. Někteří se k nám připojí až později. Například Filip Havelka měl ještě reprezentační povinnosti,“ vysvětluje kouč Jihočechů.

První přípravný duel čeká Dynamo v sobotu s Berounem, zápas se odehraje od 11 hodin na Složišti. V dalším týdnu Jihočeši mají v plánu další dvě utkání, opět v domácím prostředí, tentokrát s Příbramí a Vlašimí. Následuje šestidenní soustředění na Lipně, které půlí střetnutí s mistrovskou Slavií. Jedinou mezinárodní zkouškou bude souboj s rakouským Amstettenem. Generálka by se měla odehrát 6. července proti Viktorii Žižkov, liga startuje během víkendu 13. – 14. července, los bude znám 19. června.

David Horejš se svým asistentem Jiřím Kohoutem