Augusto Batioja, Elvis Mashike, Lazar Sajčič, Patrik Švantner, Ivo Táborský. To je aktuální abecedně řazený výčet českobudějovických útočníků. Trenéři mají opravdu z čeho vybírat. S nabitou konkurencí se pere i navrátilec z hostování ve Varnsdorfu Patrik Švantner, jenž se gólově prosadil proti Příbrami a obstál i v zápase s rakouským BW Linec.

S rakouským druholigovým soupeřem jste hráli bez branek. Bylo to náročné utkání?
Ano, určitě. Jeli jsme na něj přímo ze soustředění a měl to být takový jeho vrchol. Ve hře byla místy znát únava, ale i tak jsme soupeře přehrávali. Šancí jsme měli dost, akorát scházely góly.

Dostali jste v Třeboni od trenérů pořádně do těla?
Bylo to náročné. Měli jsme jeden ryze kondiční trénink v parku, jinak jsme byli převážně na hřišti. Pilovali jsme i techniku. Soustředění se vydařilo.

Během podzimní reprezentační přestávky odehrálo Dynamo se stejným soupeřem přípravný duel a tehdy zvítězilo 1:0. Vy jste tenkrát ještě působil ve Varnsdorfu. Nicméně neřešili jste se spoluhráči, jestli si zápasy byly podobné?
Ano, už když jsme se na zápas připravovali, tak jsme věděli, že soupeř moc nekombinuje, je hodně bojovný, v jeho hře je plno soubojů a běhání. To se potvrdilo. Na podzim se nám podařilo zvítězit, tentokrát jsme góly nedali.

Rakouští soupeři zápas hodně prožívali, vztekali se a bojovali. Kvitujete i vy, že díky emocím na hřišti bylo utkání přínosnější než ostatní přípravné zápasy?
Jasně. Oni šli do soubojů, hráli naplno. Pro nás je plus, že se zápas podobal ligovému utkání.

Po více než roce jste zpět v Dynamu. Jak si užíváte návrat domů?
Jsem hlavně moc rád, že jsem doma a ne pryč přes celou republiku. Sešel jsem se opět v jedné kabině s klukama, s nimiž hraji třeba úplně odmala. Máme docela mladý tým, ale máme v mužstvu i řadu zkušených hráčů, kteří nám radí na tréninku i v zápase. To je pro nás velká škola. Budu bojovat o místo, abych pravidelně hrál.

Konkurence v českobudějovickém útoku je aktuálně více než slušná. Jak vidíte své šance?
Konkurence je potřebná, všechny nás může posunout zase o krok kupředu. Je jen na nás, jak budeme makat v trénincích a zápasech. Snad trenérovi dobrými výkony zamotáme hlavu, aby měl z čeho vybírat (usmívá se).

Proti Blau Weiss Linec jste se příliš neprosadil, ale před tím s Příbramí jste skóroval. To je ten nejlepší způsob, jak trenérovi zamotat hlavu.
Samozřejmě. Od útočníka se góly čekají a snad jich přidám co nejvíce. Tentokrát jsem se moc neprosadil, do příště to musím zlepšit.