Ubong Ekpai mu přiklepl míč do běhu, vtrhl do vápna a soupeř ho poslal k zemi. Následně si postavil balon na penaltový puntík a chladnokrevně srovnal. Benjamin Čolić byl při pokutovém kopu úspěšný i potřetí v sezoně a vyrovnávací brankou nastartoval svůj tým k zisku tří bodů proti Příbrami.

Jak se rodila výhra proti Příbrami?
Nebylo to vůbec jednoduché. Nejdůležitější je, že máme všechny tři body. Pomůže nám, že jsme to dokázali otočit, protože Příbram nám nedala vůbec nic zadarmo. Do poslední chvíle bojovala o jakýkoliv bod, poctivě bránili a i v deseti nám dělali problémy. Zvládli jsme to a můžeme být spokojení.

Bylo klíčové, že jste zůstali trpěliví a počkali si na své příležitosti?
Zřejmě ano. Snažili jsme se hrát trpělivě, věděli jsme, že rozhodující šance přijdou. Od červené karty jsme soupeře nepustili k žádné příležitosti a získané vedení si pohlídali.

Po zákroku ve vápně jste hned věděl, že se bude pískat penalta?
Ríša (Ubong Ekpai) mi ideálně přiklepl míč do běhu a šel jsem do vápna. Viděl jsem obránce, který mi chtěl vypíchnout míč. Věděl jsem, že tam budu dříve než on, takže mě pak musel faulovat. Jasná penalta.

Trenér David Horejš na tiskové konferenci říkal, že hostující trenér stejně jako v předchozím zápase něco pokřikoval na exekutora penalty. Slyšel jste ho?
Ne, nic jsem neslyšel. Pouze jsem se před tím ptal Drobase, jestli mám jít kopat, protože jsem byl faulovaný. Vím, že se říká, že faulovaný by neměl jít kopat, proto jsem se ho šel zeptat. Vždy říká, že nemá problém to jít kopnout. Zakřičel, ať jdu a neměl jsem s tím problém. Musím umět vzít zodpovědnost na sebe a dokázat proměnit, ačkoliv jsme byl pod tlakem. Od toho na hřišti jsem.

V minulém ligovém zápase kopala Plzeň penaltu proti Příbrami. Před tím, než sudí potvrdil pokutový kop na videu, hráči Příbrami rozryli penaltový puntík, ze kterého Aleš Čermák nakonec netrefil branku. Všiml jste si toho? Hlídal jste si to, aby k něčemu podobnému nedošlo?
Ano, hlídal jsem si to, aby k tomu nikdo nešel. Věděl jsem, že budu kopat na pravou stranu, protože předchozí dvě jsem poslal doleva. Ale znovu jsem do poslední chvíli čekal, kam se brankář pohne. Rozhodnu se vždy až v poslední vteřině, dělám to tak vždycky.

Bylo by dobré v neděli proti Teplicím využít skvělého vstupu do jarní části?
Půjdeme do toho s tím, že chceme urvat další tři body. Chceme potvrdit šest bodů z prvních dvou zápasů, které nám dodávají větší klid. Ubojovaná výhra s Příbrami nám může pomoci více, než nějaké vysoké vítězství.