Porážku s polským Widzewem Lodž nesli fotbalisté Dynama těžce. Jinak na tom nebyl ani českobudějovický záložník Jakub Grič, který v polské nejvyšší soutěži odehrál v sezoně 2017/18 několik zápasů za Sandecju. Druhá prohra v přípravě na soustředění v Turecku se mu nehodnotila dobře.

Jakube, vysoká porážka má k ideálnímu výsledku hodně daleko. Jak zápas hodnotíš?
Zápas se hodnotí velmi těžko vzhledem k tomu, jak dopadl. Prohráli jsme 0:4 a dělali jsme mnoho zbytečných chyb, na které si budeme muset dát pozor.

Byl pro tebe osobně zápas speciálnější v tom, že jsi působil v polské lize?
Už je to pár roků od doby, kdy jsem tam byl. Ale polskou ligu znám a dalo se čekat, že to bude nepříjemný soupeř. Hodně důrazný v soubojích, rychlý na míči. A to se potvrdilo.

Na druhou stranu to byla porážka s týmem, kterému v tabulce Ekstraklasy patří po podzimu třetí místo. I tak by vám tedy mohl zápas pomoct.
V zápase byly některé momenty, které nám vyšly, ale na druhou stranu tam byly také špatné věci. Ukázalo se, kde děláme chyby a že se jich musíme vyvarovat. A pak to bude lepší.

Hrál jsi proti Vasasu, dnes celý zápas proti Lodži. Jak se zatím v přípravě cítíš?
Fyzicky se cítím dobře. Dnešní zápas byl hodně náročný, snažili jsme se hrát ve vysokém tempu, i když výsledek třeba mluví jinak. Snažili jsme se je presovat vysoko a vzhledem k tomu to byl velice náročný zápas. Ale cítím se dobře.

Stejně dobře i po psychické stránce?
Po takovém zápase má každý hlavu dole, ale musíme se soustředit na další. A dál pracovat na tom, na čem chceme.