Výbornou formu z úvodu jarní fáze sezony budou chtít potvrdit fotbalisté Dynama o víkendu, kdy se představí na hřišti Slovanu Liberec. V letošním roce zatím svěřenci Davida Horejše vyhráli čtyři z pěti utkání a zároveň ještě ani jednou neprohráli. Na severu Čech to bude přímý souboj o páté místo, Liberečtí mají na svém kontě stejně bodů jako Dynamo, ale k tomu zápas k dobru. Duel startuje v neděli ve 14:00.

FC Slovan Liberec
www.fcslovanliberec.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
5. místo (28 bodů)
Postavení v tabulce
6. místo (28 bodů)
26:17
Skóre
24:23
Pešek (3)
Nejlepší střelec
Brandner, Čolić (5)
Rabušic (7)
Nejvíce asistencí
Javorek (4)
Plzeň - Liberec 0:2
Poslední zápas
Dynamo - Baník 1:0
VPVRR
Forma
VRVVV

FC Slovan Liberec

Liberečtí zatím prožívají velice povedenou sezonu. Na podzim se jim podařilo proklouznout skrz předkola do Evropské ligy, kde si nevedli vůbec špatně. Dvakrát porazili belgický Gent, ale nakonec na postup nedosáhli.

Ani v lize si nepočínají vůbec špatně. Od úvodu sezony se drží v popředí tabulky a netají se tím, že by znovu rádi skončili na pohárových pozicích. Oproti Dynamu mají o jedno odehrané utkání méně, dohrávat ho budou ve středu proti Zlínu.

Úvodní vzájemné utkání v sezoně vyšlo lépe Severočechů, kteří se díky šťastné brance Mosquery dostali do vedení, které po přestávce navýšil Rabušic. Hosté na Střeleckém ostrově podali velmi dobrý výkon, v nichž následně pokračovali i v evropských pohárech.

David Horejš před utkáním s Libercem:

„Čeká nás tým, který má nejvyšší ambice. Poctivě jsme se připravovali a hlavní pro nás je, abychom plnili to, co chceme hrát. Hru Liberce jsme viděli několikrát, máme je nastudované. Víme, že jsou velice nebezpeční z brejkových situací a mají hodně silné hráče. Chtěli bychom navázat na to, co nás v posledních zápasech zdobilo. Petr Javorek nám bude chybět, ale máme v týmu plno jiných hráčů, kteří jsou schopní ho nahradit."

Poslední vzájemné utkání – 12. 9. 2020:
SK Dynamo ČB - FC Slovan Liberec 0:2 (0:1)
Branky: 41. Mosquera, 48. Rabušic. ŽK: Ekpai, Havelka, Novák - Mosquera, Pešek, Kačaraba. Rozhodčí: Marek – Batík, Leška.
Sestava Dynama: Drobný – Kladrubský, L. Havel, Králik, P. Novák – Čavoš, Havelka (81. Jánošík) – Brandner, Javorek (54. Ledecký), Ekpai (54. Mršić) – Matějka.
Sestava Liberce: Nguyen – Koscelník, Mo. Tijani, Kačaraba, Mikula – Beran (81. Chaluš), Hromada, Mara – Pešek (60. Matoušek), Rabušic (60. Hilál), Mosquera (88. Fukala).

Utkání 19. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli v 14:00 v Liberci a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Pavel Orel, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Radim Dresler a Zdeněk Vaňkát.