Uplynulý víkend se náramně zadařilo naší kategorii U12 a U9. Mladší žáci (U12) pod vedením trenérů Moravce, Votřela a Adama hrála v sobotu a neděli finálový turnaj Ondrášovka Cupu pro kategorii U12, který se konal ve Vysokém Mýtě.

Stejně jako ve všech turnajích Ondrášovky, musel se náš tým do finálového turnaje loni na podzim nejdříve kvalifikovat. Tím se dostal mezi 24 nejlepších týmů z celé České republiky. Této výzvě se naši kluci a dívky postavili čelem, a po perfektním výkonu v obou dnech vybojovali krásné třetí místo, což je nejen pro tuto kategorii obrovský úspěch! Jak turnaj probíhal jsme se zeptali jednoho z trenérů Miroslava Votřela: „Již sobotní zápasy v základní skupině ukázaly, že se bude jednat o těžkou zkoušku a vysněný postup do Zlaté skupiny rozhodně nebude snadným úkolem. Od prvního zápasu jsme museli tvrdě bojovat o každý bodík do tabulky. Těsné výhry v prvních třech zápasech s Karvinou, Ústím nad Labem a Kladnem potvrdily kvalitu a vyrovnanost soupeřů a zároveň položily základ k postupu. Slabší chvilku si náš tým vybral jen v utkání s Frýdkem Místkem, ale podařilo se, postoupili jsme do Zlaté finálové skupiny. Hned první nedělní zápas se Spartou potvrdil, že jsme se ocitli ve vybrané společnosti českých a moravských týmů. Ani po vysoké prohře jsme ale nesložili zbraně a v dalších dvouch zápasech se Zbrojovkou Brno a Bohemians Praha předvedli bojovný výkon, který nám dával naději na vynikající umístění. Do závěrečných bojů o příčky nejvyšší nás katapultovala výhra nad dosud suverénním Hradcem Králové, kdy jsme rozhodující branku vstřelili v poslední minutě. Obrovská vlna pozitivní energie se pak projevila v předposledním zápasu proti Vlašimi, ve kterém naši hráči kromě nasazení ukázali i velkou porci fotbalové krásy. Poslední zápas proti pražské Slavii naše úspěšné účinkování na turnaji pouze podtrhl. Při závěrečném ceremoniálu si tak naši hráči a trenéři mohli kromě meadilí a poháru užít i potlesk diváků a uznání ostatních týmů. Oslavné dynamácké chorály se pak ve vysokomýtském areálu rozléhaly ještě dlouho poté“.

Kategorie U9 s hlavním trenérem Markem Peterkou o víkendu vyjížděla na turnaj do rakouského Langenlois. Jedná se o tradiční mezinárodní turnaj kterého se účastní celky z Rakouska, Německa a České republiky (kromě nás ještě Olomouc), a kterého se pravidelně účastníme. Náš tým prošel turnajem bez ztráty bodu a bez obdrženého gólu! a přivezl domů na jih Čech pohár a medaile za celkové vítězství v turnaji !!! Jak toto vystoupení hodnotí trenér Marek Peterka?: „ Ačkoliv nám systém rakouského fotbalu tradičně vůbec nevyhovuje, protože je odlišný od našeho (rozestavení 6+1, menší hřiště apod... pozn. red.) naše děti se adaptovaly velice rychle a fotbalem se celý turnaj vyloženě bavily. Hráli jsme pěkný fotbal, což kvitovali i ostatní trenéři z rakouských celků a zaslouženě jsme celý turnaj vyhráli. Takže já můžu děti také jen a jen pochválit. Turnaj v Langenlois je navíc každoročně velmi dobře zorganizován, takže se těšíme na příští rok. Snad nás zase pozvou (smích..) K úpěchům oběma kategoriím moc gratulujeme, a jelikož se mistrovská a turnajová sezóna letošního ročníku pomalu dostává do finále a všechny naše mládežnické kategorie čeká ještě několik velmi pěkných akcí, tak všem přejeme ať se jim daří.

Tým U9 na turnaji v Rakousku