Bezprostředně po skončení ligové sezony 2012/13 se vedení fotbalového klubu SK Dynamo České Budějovice rozhodlo výrazně změnit svou strukturu a personální obsazení od samotného vedení klubu až po realizační týmy mládežnických celků. Smyslem těchto změn by mělo být opětovné nastartování klubu a okamžitý návrat zpět do Gambrinus ligy. O tom všem představitelé klubu informovali na úterní tiskové konferenci.

Tiskové konference se vedle obchodního a marketingového manažera Radima Šupky zúčastnil Karel Poborský, který se jako předseda představenstva stal novým generálním manažerem klubu. Na dotazy novinářů odpovídali také nový sportovní manažer Martin Vozábal a nový hlavní trenér A-týmu Pavel Hoftych.

NOVINKY V KÁDRU A-TÝMU

Prodloužené smlouvy:
Roman Lengyel, Zdeněk Linhart, Jindřich Kadula, Jiří Funda, Roman Wermke

Příchody:
Richard Kalod (Žižkov), Vladimír Dobal (Táborsko - návrat z host.), Michal Rakovan (Bohemians Pr. - návrat z host.), Marek Hovorka (Ústí n/Labem - návrat z host.), František Němec (Baník Most - návrat z host.)

Odchody:
Petr Benát, Jan Riegel, Sandro da Silva (konec smlouvy), Ivo Táborský, Edgar Malakyan, Jakub Hora (konec hostování).

Nový realizační tým:
Hlavní trenér: Pavel Hoftych
Asistent: Pavel Malura
Trenér brankařů: Pavol Švantner
Kustod: Radomil Procházka
Masér: Jiří Rotbauer

"Minulou sezonu musíme hodnotit jako neúspěšnou. Klub se chce pro nadcházející sezonu stabilizovat, omladit a postoupit zpět do první ligy. Změny, které proběhly, všichni jistě zaznamenali. Mezi ty nejvýznamnější patří to, že v klubu skončil jako generální manažer Jiří Kotrba. Změn proběhlo v Dynamu hodně, a to v samotném vedení klubu, v realizačním týmu A-mužstva a velké změny nastávají také na Složišti u mládeže," řekl na úvod nový generální manažer klubu Karel Poborský.

Ještě před začátkem přípravy došlo ke změnám v hráčském kádru. "Podařilo se nám prodloužit smlouvy s Lengyelem a mladými talenty jako jsou Linhart, Wermke, Funda nebo Kadula. Dnes ráno se podařilo podepsat smlouvu s Richardem Kalodem. Z hostování z druhé ligy se vrací Němec, Rakovan, Dobal a Hovorka. Naopak v týmu končí Benát, Táborský a Riegel, kterým jsme nenabídli smlouvu. Hora s Malakyanem patří Plzni. Nabídli jsme smlouvu Sandrovi. Na naše poměry to byla nadstandardní smlouva a na poměry druhé ligy to byla vysoce nadstandardní smlouva. On jí ale neakceptoval, a proto jsme si podali ruku, poděkovali jsme si a spolupráci jsme ukončili," řekl sportovní manažer Dynama Martin Vozábal.

Ke sluvu se dostal samozřejmě také nový trenér A-týmu Dynama Pavel Hoftych. "Jsem šťastný za nabídku od Dynama, že zde mohu trénovat. Co jsem viděl zázemí, tak tady tomu nic nechybí. Ohledně kádru – jsem moc rád, že smlouvu podepsal Roman Lengyel a doufám, že nám pomůže k návratu do ligy. Chtěl bych, abychom změnili image klubu a přístup kluků k fotbalu. Realizační tým se trošku změnil, dnes se potvrdilo, že asistentem bude Pavel Malura," řekl nový budějovický kouč.

Další změny v klubu jsou více organizační, přesto mohou mít výrazný význam na chod klubu. Novinkou je, že A-tým Dynama bude mít od léta své zázemí v tréninkovém centru na Složišti, kde se bude prakticky celé léto připravovat. "Trénovat budeme jen v domácím prostředí a z Budějovic vycestujeme jen k zápasům," řekl trenér. Po experimentech z minulé sezony se vedení klubu rozhodlo, že své domácí zápasy bude A-tým hrát v neděli od 17:00, v zimním čase pak od 15:00. S největší pravděpodobností pak Dynamo nepřihlásí juniorský tým do Juniorské ligy. "Nyní do pátku jsou uzávěrky přihlášek do soutěží a všechno zvažujeme. Troufnu si tvrdit, že Juniorskou ligu hrát nebudeme. Naopak, pokud se Strakonice zachrání v ČFL, tak budeme pokračovat ve spolupráci se Strakonicemi. Novinkou by bylo, že by tým své domácí zápasy hrál na Složišti," řekl Karel Poborský.

Jihočeši začnou přípravu v pondělí 24. června. Během měsíce pak odehrají řadu přípravných zápasů a čeká je například i turnaj v Hluboké nad Vltavou. V plánu jsou i atraktivní utkání s Žilinou, Norimberkem a nováčkem turecké ligy Rezisporem. Právě proti tureckému soupeři by se mělo hrát 19. července přímo na Střeleckém ostrově a pro Dynamo by to měla být generálka na podzimní část sezony.

Předběžný plán letní přípravy:
24. června: začátek letní přípravy
26. června: Dynamo – MŠK Žilina (11.00 – Vorderweissenbach)
29. června: Turnaj Hluboká n. Vlt. (Táborsko, Žižkov, Vorwärts Steyer)
4. července: Mladá Boleslav – Dynamo (17, Ml. Boleslav)
7. července: Dynamo – v jednání
10. července: Dynamo – v jednání
14. července: Dynamo – 1. FC Norimberk (Salcburk)
19. července: Dynamo – Rezispor /Tur./ (18.00/19.00 Střelecký ostrov)
21. července: 1. kolo Poháru České pošty
27. července: 1. kolo Fotbalové národní ligy.