Spolu se svou přítelkyní Nikol Švantnerovou, Českou Miss pro rok 2015 a dcerou trenéra brankářů Dynama Pavola Švantnera nechyběl na nedělním utkání Jihočechů s Vítkovicemi ani její přítel a bývalý záložník Dynama Jakub Hora (25). Ten na dvojité angažmá v jihočeské metropoli vzpomíná rád a s bývalými spoluhráči je v kontaktu.

Dvakrát působil fotbalový záložník Jakub Hora v českobudějovickém Dynamu. Naposledy na podzim sezony 2014/15, v zimě pak odešel do prvoligových Teplic. „Na severu Čech jsem se usadil. Už jsem v Teplicích rok a půl a jsem rád, že nechodím každý půlrok po jiném hostování,“ chválí si talentovaný středopolař, který se brzy vypracoval mezi základní stavební kameny teplické sestavy. „Hraji pravidelně, až na pár zápasů v úvodu loňského jara, kdy jsem byl po zranění, jsem hrál vždy v základní sestavě. Jsem v Teplicích spokojený.“

Jakub Hora po vítězném zápase při děkovačce s fanoušky Dynama

Uplynulé jaro Hora odehrál ve žlutomodrém dresu na pozici pravého obránce. Tuto pozici si vyzkoušel poprvé při druhé štaci pod Černou věží. „Bylo to poprvé, kdy jsem na beku nastoupil. Byl to tehdy poslední podzimní zápas a doma jsme porazili Ostravu 1:0,“ vzpomíná. Loni skončili svěřenci trenéra Vavrušky až na dvanácté příčce, s čímž vedení klubu rozhodně spokojeno nebylo. Následoval logický krok, mužstvo převzal Daniel Šmejkal, jenž před tím vedl druholigový Sokolov. „I s novým trenérem jsme se bavili, že mi víc sedí pozice v záloze. Jsem rád, že přeci jen mohu víc útočit,“ přikyvuje Hora, který si nového kouče nemůže vynachválit. „Všichni jsme z něj nadšení. Je mladý, rozumíme si s ním a vyznává taktiku, která nám sedí.“

A že pod novým trenérem mužstvo šlape, dokazují Teplice hned od úvodu nového ročníku. „Jako jediní jsme ještě nedostali gól. Máme pět bodů, ale hráli jsme dvakrát venku a doma se Spartou. Los na začátku sezony jsme neměli ideální, ale poprali jsme se s tím zatím dobře. Když by nám někdo před sezonou řekl, že po třech kolech budeme mít pět bodů, brali bychom je všema deseti,“ má jasno Hora.

Bývalý českobudějovický záložník se byl se svou přítelkyní Nikol Švantnerovou, Českou Miss pro rok 2015 a dcerou trenéra brankářů Pavola Švantnera, na prvním letošním domácím utkání Dynama proti Vítkovicím. „Do šedesáté minuty to byl fotbal bez šancí. Pak se Budějovicím povedla standardka a Jirka Funda mohl přidat druhý gól. Podle mě to bylo zasloužené vítězství domácích, co jsem slyšel, tak se rodilo podobně jako v Třinci. Viděl jsem pár zápasů druhé ligy a vždy je to hodně o soubojích a taktice. Ale Dynamo po dvou zápasech první, šest bodů, co víc si může přát,“ usmívá se Jakub Hora, jenž se na jih Čech dostává často, ale fotbalové zápasy mu často kolidují s těmi v Teplicích, proto navštívil jen poslední loňské kolo proti Vlašimi.

Na své bývalé spoluhráče pětadvacetiletý sympaťák rozhodně nezapomněl. „Osa týmu se za poslední roky v mužstvu moc nezměnila. A právě s ní jsem nejvíc v kontaktu. Ať už je to Peťa Benát, Ríša Kalod nebo Zdeněk Křížek. Před sezonou navíc z Teplic už počtvrté šel do Dynama Ivo Táborský,“ dodává Hora, jemuž se na jihu Čech při obou štacích dařilo. „První rok se spadlo, ten druhý vlastně taky, i když já odcházel po podzimu, kdy jsme byli asi třináctí. Ale vždy mi angažmá v Dynamu vyšlo a nastartovalo mě dál,“ vzpomíná v dobrém.

Jakub Hora s Nikol Švantnerovou jakožto Českou Miss jsou samozřejmě hodně sledovaným a známým párem. Pětadvacetiletého fotbalistu ale zvýšený zájem médií nijak netrápí. „Kolem mě se to tolik netočí, to spíše kolem Nikči. Samozřejmě, když jdeme někam společně, tak pozornost kolem je větší. Ale pokud se člověk chce zájmu médií vyhnout, tak to jde snadno,“ tvrdí s klidem. „Na ulici mě lidé nepoznávají, jedině Nikču. Tlak i mimofotbalových médií jde mimo mě,“ uzavírá Hora.

Se šesti body v zádech se nám bude hrát dobře, chválí si Čavoš (15.8.2016)

Kompaktní výkon s neprostupnou obranou přinesl Dynamu druhé tři body a posun do čela tabulky. Jihočeši byli lepší než Vítkovice a díky brance Richarda Kaloda znovu vyhráli. Poctivý a týmu mimořádně prospěšný výkon znovu podal Patrik Čavoš, motor českobudějovické zálohy.