V jihočeském Dynamu působil Maksym Talovjerov mezi sezonami 2019/20 a 2021/22. A právě v Českých Budějovicích udělal první velké kroky v dospělém fotbale. Defenzivní univerzál měl důvěru trenérů a dobré výkony mu vynesly angažmá v pražské Slavii. Odtud po půl roce zamířil na hostování do libereckého Slovanu a nyní hostuje v rakouském Linci, který se během reprezentační přestávky utká právě s Dynamem. Ukrajinský mladík do utkání ale nenastoupí, neboť si musí plnit reprezentační povinnosti s ukrajinskou reprezentací do 21 let.

Maxi, v pátek hraje tvůj LASK s Dynamem, ve kterém jsi dříve působil.
Jsem na reprezentačním srazu, takže nastoupit bohužel nemůžu. Bude to ale určitě zajímavý přátelák a kluci si ho jistě užijí.

Jak na angažmá na jihu Čech vzpomínáš?
V Budějovicích jsem strávil pěkné časy a vzpomínám na to v dobrém, protože právě tam jsem udělal svoje první kroky ve velkém fotbale. Jsem na to pyšný, ten klub mi dal fakt hodně.

Jsi s někým z klubu stále v kontaktu?
Ano, jsem v kontaktu s Benjaminem Čolićem, Davidem Tomáškem, občas i s Matejem Mrsićem. Když se třeba domluvíme, potkáme se a jdeme na kafe.

V Dynamu jsi poprvé nastoupil do nejvyšší soutěže. Jak si toho vážíš?
Vážím si toho moc, jak jsem říkal. Trenér mi dal šanci a jsem za to vděčný. Díky tomu, že mi v Budějovicích dali šanci, jsem začal hrát velký fotbal a začal jsem hrát to, co po mně trenéři chtěli. Následně jsem se udržel v základní sestavě a věřím, že se mnou byli spokojení i fanoušci.

Sleduješ naše výsledky?
Výsledky samozřejmě sleduju. Nemůžu ale říct, že jsem s nimi spokojený, protože kluci si podle mě zaslouží hrát aspoň na hranici té první šestky. Když jsem byl v Budějovicích já, naším cílem bylo hrát právě v té první šestce. Když jsem ale v poslední době viděl, že kluci hráli v té skupině o záchranu, spokojený jsem s tím rozhodně nebyl. Poslední zápasy ale byly dobré a já přeju klukům jen to dobré. Doufám, že budou vyhrávat a budou hrát zajímavý fotbal.

Nyní ale působíš v rakouském Linci. Jak se ti tam líbí?
Jsem tu spokojený. Tréninky, atmosféra v týmu, disciplína, to všechno tu je na vysokém levelu. Jsem tu vážně spokojený, musím na sobě ovšem dále pracovat. Nedávno jsem měl nějaké zranění a byl jsem na operaci, teď už jsem ale zpět a budu makat. Doufám, že budeme dělat dobré výsledky.

V Budějovicích jsi hrál spíše na pozici stopera, v Rakousku však nastupuješ jako defenzivní záložník. Jaká role ti sedí více?
Přesně tak. V Budějovicích, v reprezentaci a v Liberci jsem hrál jako stoper, ve Slavii a v Linci jako defenzivní záložník. Nejdůležitější je ale hrát. Na pozici stopera se cítím asi trochu sebevědoměji, ale je to o tom odehrát pár zápasů a budu se cítit dobře i na tom defenzivním záložníkovi. Není to zas takový rozdíl, jako kdybyste hrál pravého beka a pak levého záložníka, tyhle pozice jsou si trochu podobné. Jak jsem ale říkal, pro mě je nejdůležitější hrát, na jakém postu to bude, o tom rozhoduje trenér.

Jaké cíle si s týmem dáváte?
Jsme třetí a budeme hrát první šestku. Doufáme, že budeme co nejvýše. První už asi bude těžké být. Salzburg je vážně odskočený, druzí bychom ale ještě být mohli, máme šanci. Z druhého místa se jde do kvalifikace o Ligu Mistrů a ta je naším cílem. Také bychom chtěli vyhrát pohár, jsme v semifinále. Doufám, že to všechno zvládneme co nejlépe.