A-tým Dynama České Budějovice se na začátku února rozrostl o další dva hráče. Na půlroční hostování na jih Čech přicházejí Tomáš Janotka a Jakub Pešek.

Oba fotbalisté se s Dynamem připravují již od minulého týdne. Odehráli sobotní přípravný zápas s Pardubicemi a po jeho skončení se sportovní vedení Dynama rozhodlo, že o ně projeví zájem. "S Olomoucí i se Spartou jsme domluveni. Oba hráči u nás budou hostovat do konce letošní sezony," říká sportovní manažer Martin Vozábal.

Tomáš JANOTKA (*4. 3. 1982) se narodil v Brně, kde také v Židenicích začal v roce 1988 svojí fotbalovou kariéru. V mládežnických kategoriích hrál za FC Bučovice a FK Drnovice, pak se vrátil zpět do ČAFC Židenice Brno. Za muže pak hrál v Kyjově a Poštorné a v roce 2005 se stal hráčem Sigmy Olomouc. Za tu odehrál do roku 2013 167 prvoligových zápasů, ve kterých vstřelil z pozice obránce patnáct gólů a na dvaadvacet přihrál. V ligovém ročníku 2013/14 působil ve Zbrojovce Brno, kde si na konto připsal dalších 24 zápasů, jeden gól a jednu gólovou asistenci. V létě se vrátil zpět do Olomouce, aby Sigmě pomohl zabojovat o postup zpět do nejvyšší soutěže. Během podzimu ale tolik příležitostí nedostával, a proto kývl na možnost hostovat v Českých Budějovicích.

Jakub PEŠEK (*24. 6. 1993) pochází z Hlinska. V letošní sezoně hrál pravidelně za juniorský tým Sparty v Juniorské lize, kde nastřádal devatenáct startů, v nich nastřílel šest branek. Hned pětkrát si zahrál také za A-tým Sparty. Dvakrát v Poháru FAČR, dvakrát v přípravě a jednou dokonce v prvoligovém zápase, když ve 14. kole Synot ligy střídal za stavu 2:0 pro Spartu na hřišti Slovácka Ladislava Krejčího.