O víkendu pokračuje pro budějovické Dynamo ligová soutěž, ve 22. kole FORTUNA:LIGY na domácím stadionu přivítá Mladou Boleslav. Středočeši se sice pohybují kolem sestupových příček, ale mají velice kvalitní mužstvo a v posledních zápasech předvádějí zlepšený výkony i výsledky. Zápas na Střeleckém ostrově startuje v neděli od 14:00.

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FK Mladá Boleslav
www.fkmb.cz
10. místo (30 bodů)
Postavení v tabulce
15. místo (16 bodů)
25:25
Skóre
24:36
Čolić (6)
Nejlepší střelec
Ladra (5)
Javorek (4)
Nejvíce asistencí
Malínský, Ladra (4)
Bohemians - Dynamo 1:1
Poslední zápas
Boleslav - Karviná 2:0
RPRVR
Forma
VRRPR

FK Mladá Boleslav

Boleslav neprožívá dobrý ročník a prakticky celou sezonu se pohybuje kolem pásma sestupu. K postupu tabulkou by týmu měl pomoci zkušený trenér Karel Jarolím, v zimní přestávce přišly zajímavé posily jako Skalák, Zmrhal nebo Malínský.

Nelichotivou bilanci mají Středočeši především na hřištích soupeře, kde dosud ani jednou nevyhráli a připsali si pouze tři body za tři remízy. Naposledy hráli doma, kde na vlastním hřišti přehráli Karvinou 2:0.

V úvodním vzájemném zápase se zrodila remíza, kterou Dynamo zachraňovalo na poslední chvíli. Fotbalisté z města automobilů vedli o dvě branky, ale hostům se zásluhou střídajícího Lukáše Jánošíka povedlo v samém závěru srovnat na 2:2.

Trenér David Horejš před utkáním s Mladou Boleslaví:

„Boleslav odehrála v posledním kole s Karvinou velice dobré utkání. V zimní přestávce výrazně posílila kádr, což chvíli trvá, než si vše sedne. Myslím si, že disponuje velice kvalitním týmem a jejich postavení neodpovídá síle mužstva.

Máme hned několik zraněných hráčů, což je nepříjemné. Na delší dobu vypadli Diop a Ledecký, k dispozici rozhodně nebude ani Vojta Vorel. Ze středečního zápasu si odnesli šrámy i Filip Havelka a Patrik Čavoš, u kterých se teprve uvidí, jak na tom budou."

Poslední vzájemné utkání – 3. 10. 2020:
FK Mladá Boleslav - SK Dynamo ČB 2:2 (2:1)
Branky: 11. Zahustel, 32. Škoda – 42. Čolić, 90. Jánošík. ŽK: Bez karet. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Ratajová.
Sestava Boleslavi: Mikulec – Jakub Klíma, Tatajev, Křapka – Zahustel, Túlio, Budínský, Mazáň – Fulnek (85. Kulhánek), Mašek (63. Drchal) – Škoda (63. Graiciar).
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, Talovierov, Havel, Skovajsa – Havelka (80. Ekpai), Čavoš – Brandner, Javorek, Mršić (74. Jánošík) – Matějka (58. Bassey).

Utkání 22. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli v 14:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Tomáš Klíma, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Ivo Nádvorník a Zdeněk Dobrovolný.