Fotbalisté Dynama mají za sebou pátý den soustředění v tureckém Beleku. Dopoledne se tým rozdělil na dvě party, když jedna byla v hotelovém fitness a druhá na hřišti. Odpoledne pak již celý tým vyrazil na hřiště, kde proběhl předzápasový trénink před pondělím utkání s ruským Chimki.

Soustředění Dynama v Beleku se pomalu přehupuje do druhé poloviny. Jihočechy čeká v pondělí odpoledne duel s ruským Chimki a podle toho se odvíjel tréninkový plán. Svěřenci Davida Horejše si budou chtít napravit reputaci po ne zcela vydařeném utkání proti Cracovii Krakov. „Jak do defenzivy, tak do ofenzivy to nebylo ono. Víme, kde jsme v zápase měli rezervy a musíme na tom dál pracovat. Všichni věříme tomu, že následující dva zápasy zvládneme lépe po herní i výsledkové stránce," říká obránce Dynama Martin Sladký.

Jeho slova potvrdil hned po zápase s Krakovem i asistent trenéra Jiří Kohout: „Do ofenzivy jsme v zápase s Krakovem předvedli celou řadu velmi zajímavých věcí, ale do defenzivy se nám ten zápas moc nepovedl. Pozitivní je, že si v každém zápase vytváříme dost šancí, i proti Krakovi jsme mohli dát pět nebo šest gólů. Snad to brzy prolomíme a začne se nám dařit." V zápase proti Chimki už trenéři nebudou rozdělovat zátěž rovnoměrně na celý tým. Větší prostor dostanou ti, kteří pak budou pravidelně sbírat minuty i v ligových zápasech.

Pondělním soupeřem Dynama je ruské Chimki ze stejnojmenného města. Tento klub hrál posledních deset let nižší soutěže, avšak po loňském postupu hraje letos opět ruskou Premier Ligu. Tým vedený trenérem Igorem Čerevčenkem je po podzimní části sezony na posledním šestnáctém místě tabulky, avšak s minimální ztrátou na příčky zajišťující účast alespoň v baráži. V boji o záchranu by měl týmu pomoci i známý fotbalový veterán Jurij Žirkov, který v minulosti působil například v anglické Chelsea. Osmatřicetiletý fotbalista před pár dny uzavřel s Chimki smlouvu do konce letošní sezony.

Souboj Dynama proti Chimki odstartuje v Beleku v pondělí v 15 hodin středoevropského času a vy budete moci průběh utkání sledovat v online reportáži na našem webu a nebo na www.onlajny.com.