Fotbalové Dynamo čeká další utkání s týmy, které jsou kolem něj v tabulce. Na jih Čech v neděli odpoledne dorazí MFK Karviná. Tým, který vede budějovický rodák František Straka, budí respekt hlavně na hřištích soupeřů. Utkání odstartuje ve 14.30 hodin na Střeleckém ostrově.

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

MFK Karviná
www.mfkkarvina.cz
12. místo (14 bodů)
Postavení v tabulce
13. místo (11 bodů)
18:25
Skóre
11:16
Patrik Brandner (4 góly)
Ivan Schranz (4 góly)
Nejlepší střelec
Michal Petráň (3 góly)
Pavel Novák (5 ŽK)
Žluté karty
Milan Rundič (5 ŽK)
Jiří Kladrubský (1 ČK)
Tomáš Sivok (1 ČK)
Červené karty
Michal Petráň (1 ČK)
Marek Hanousek (1 ČK)
Ondřej Lingr (1 ČK)
Jindřich Staněk (2)
Čistá konta brankařů
Libor Hrdlička (4)
Olomouc – Dynamo ČB 1:3
Poslední zápas
Karviná – Slovácko 0:2

MFK Karviná je soupeřem, kterého českobudějovické publikum příliš znát nemůže. Vzhledem k tomu, že oba týmy se v soutěžích spíše míjely, půjde pro diváky o trochu „exotického soka“. Přesto ale pojí oba celky několik věcí. První a nejvýraznější je muž na karvinské lavičce. Českobudějovický rodák František Straka, který pod Černou věží působil jako hráč a jednu sezonu i jako kouč, převzal tým ze Slezska během jarní části uplynulé sezony. Stála před ním úloha zachránit celek v nejvyšší soutěži. To se mu nakonec v baráži proti Jihlavě také podařilo, i když oba vyrovnané duely provázely velké emoce ohledně výkonů rozhodčích.

V letošním ročníku má celek Karviné soutěž rozehranou podobně jako Jihočeši. Po třinácti utkáních mu patří třináctá příčka a je jen o tři body a jednu pozici níže než českobudějovický tým. Ale pozor! Svěřenci Františka Straky jsou venku mnohem více nebezpečnější, než když hrají na svém stadionu. Ze sedmi duelů venku dokázali ve čtyřech bodovat a ve dvou dokonce zvítězit. Své by mohli vyprávět ve Zlíně nebo v Příbrami, kde Karviná vyhrála 4:1 a 2:0. Dobrý zápas ale odehrála třeba i v Plzni, kde podlehla o jediný gól 2:3.

Druhou věcí, která tým z uhelné oblasti pojí s Dynamem, je osoba jejího nejlepšího střelce. Michal Petráň totiž v dorosteneckých kategoriích působil v Českých Budějovicích. Výrazněji se tu neprosadil a přes Pardubice se v letošní sezoně podíval až do první ligy v dresu Karviné. A pozor. V minulé sezoně dokázal vstřelit svěřencům Davida Horejše i gól při výhře Pardubic 2:0. Celkově jich dal v ročníku jedenáct, což zaujalo zástupce karvinského celku. Dalším pojítkem je pak Benjamin Čolič, který v české lize udělal první kroky v Karviné, ale v letošní sezoně přestoupil na jih Čech. A koneckonců své o zdejším prostředí může svým spoluhráčům prozradit i Erik Puchel. Ten za Karvinou nastoupil do čtyřech duelů. V předminulé sezoně se zkoušel na hostování prosadit do sestavy Dynama, ale výraznou stopu na Střeleckém ostrově nezanechal. Jak se představí v neděli?

Českobudějovické Dynamo pokračuje v sérii zápasů s týmy, které mu nejsou v tabulce vzdálené. Před reprezentační přestávkou porazilo v důležitém utkání Bohemians Praha, po ní vyhrálo o víkendu v Olomouci. A teď přijede Karviná. „Víme, že to nebude jednoduché utkání, jako není žádné v lize. Karviná ve venkovních zápasech potvrzuje, že má velkou kvalitu. Dokázala vyhrát v Příbrami, ve Zlíně a remizovala v Olomouci. Máme ale jediný cíl. Budeme chtít potvrdit tři body z Olomouce a s klukama jsme se o tom bavili, že body z Olomouce budou mít platnost teprve tehdy, když je potvrdíme dalšími třemi z domácího utkání. Uděláme všechno pro to, abychom body doma získali,“ říká trenér Dynama David Horejš.

I pro zápas s Karvinou mu výběr základní sestavy zkomplikovala zranění. O víkendu už po zranění naskočil do utkání za B-tým v Soběslavi stoper Roman Polom, ale štěstí mu nepřálo. V zápase si zlomil malíček na noze a je opět mimo hru. Dlouhodobou absencí je pak i útočník Michael Rabušic. „Na druhou stranu se nám po karetním trestu vrací do hry Petr Javorek,“ upozorňuje David Horejš, který má pro fanoušky klubu ještě jednu dobrou zprávu. O víkendu už hrál soutěžní zápas za B-tým Ubong Ekpai a v neděli by se mohl poprvé představit i fanouškům v první lize. „Myslím si, že už bude připravený zasáhnout do utkání,“ přibližuje David Horejš.

Vzájemné zápasy:
Moc soutěžních duelů spolu oba týmy nesehrály. Celkem se střetly ve dvou prvoligových a ve čtyřech druholigových utkáních s výrazně lepší bilancí pro českobudějovický klub. Ten zatím dvakrát vyhrál v sezoně 1996/97 v samostatné první lize. Dvakrát zvítězil i ve druhé lize. Jednou se týmy rozešly smírně a pouze jednou vyhrála Karviná. Nicméně výrazně. V září 2015, tedy v ročníku kdy postupovala do první ligy, Jihočechy na svém hřišti zdolala 5:0.

Poslední vzájemné utkání – 1. 4. 2016 – 21. kolo Fortuna Národní ligy:
Dynamo ČB – Karviná 4:4 (2:2)
Branky: Branky: 4. Benát, 31. Kalod, 53. Šimák, 65. Mareš – 45. a 86. Urgela, 23. Janečka, 81. Zb. Pospěch. ŽK: Klesa, Kalod. Rozhodčí: Franěk – Koval, Černý. Diváci: 927 Dynamo: Křížek – Klesa, Hric, Hájovský, Funda – Čavoš, Benát – Pešek, Šimák (84. Ujec), Mareš (89. Wermke) – Kalod (69. Jurdík).
Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Hošek, Eismann – Sedlák (60. Panák) – Fiala (78. Puri), Janečka (69. Zb. Pospěch), L. Budínský, Puchel – Urgela..

Ostatní zápasy 14. kola:
Jablonec – Teplice25.10. 201918:00
Slovácko – Opava26. 10. 201914:30
Ostrava – Olomouc26. 10. 201914:30
Příbram – Zlín26. 10. 201914:30
Sparta – Bohemians Praha26. 10. 201917:00
Mladá Boleslav – Liberec27. 10. 201914:30
Plzeň – Slavia Praha 27. 10. 201917:00

Utkání 14. kola FORTUNA:LIGY začne v neděli ve 14.30 hodin na stadionu na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Pechanec. Na čárách mu budou pomáhat Jan Váňa a Lucie Ratajová.