Dnešním dnem začalo fotbalistům Dynama České Budějovice herní soustředění v rakouském městě Uttendorf. Na tamním stadionu odehrají také svěřenci Jana Kmocha první přípravný zápas, ve kterém se utkají s druholigovým německým FSV Frankfurt. "Frankfurt je ambiciózní tým, který poslední dva roky dvakrát za sebou postoupil v nižších soutěžích," ví o čtvrtečním soupeři budějovický trenér. Zápas mezi Dynamem a Frankfurtem má výkop v 18:00 a objevit by se v něm měli i dva testovaní hráči Vitali Trubila (Most) a Jan Kovařík (Slavia).

Před odjezdem do Rakouska řešil kouč Dynama několik otazníků v kádru a do posledních chvil se rozhodoval, koho do Uttendorfu vlastně vezme. Ještě v sobotu v Žirovnici trenér Jan Kmoch naznačoval, že se k týmu po zranění možná připojí David Homoláč. Zkušenému stoperovi se ale zranění achilovky na poslední chvíli obnovilo, a tak zůstal v Čechách. Stejně tak do Rakouska neodjel Zdeněk Ondrášek, který si zranění přivodil právě na žirovnickém turnaji. Díky tomu se trenér nemusel rozhodovat, zda dá přednost Ondráškovi nebo Stráskému - s týmem do Rakouska odjel Tomáš Stráský.

Herní přípravu v Uttendorfu absolvují také záložníci Jaroslav Hílek, Petr Šíma a Michal Mašát, kteří kvůli lehčím zraněním a nemoci na žirovnickém turnaji nenastoupili. Narychlo se do Rakouska s týmem také přesunuli dva testovaní fotbalisté - mostecký Vitali Trubila a slávistický Jan Kovařík. Tým vedený Janem Kmochem již ve středu odpoledne absolvoval první trénink v malebném alpském městečku. "Hřiště budeme mít hned kousek od hotelu a budeme se ho snažit maximálně využívat," řekl budějovický trenér již před odjezdem do země našeho jižního souseda.

Ve čtvrtek v 18:00 čeká Jihočechy první přípravný zápas s nepříliš známým německým týmem FSV Frankfurt, který je nováčkem druhé bundesligy. "Budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek, to je jasné. Od hráčů budu chtít maxinální přístup, budeme hrát klasicky 4 - 4 - 2 a od útočníků budu vyžadovat, aby se zapojovali do obranné fáze. Ihned, co ztatíme míč, se musí všichni hráči zapojit do obránné fáze. Podobně pak ale i při hře dopředu, tam zase budu chtít, abychom hned po vybojování míče útočili alespoň v osmi lidech", naznačil kouč Kmoch plány pro první přípravný zápas. O výsledku utkání Vás budeme pochopitelně na webu informovat.