Ve Zlivi, kde mimo jiné začínal i s fotbalem, zemřel v polovině srpna bývalý fotbalista Dynama František Ondok. Byl posledním pamětníkem budějovického postupu v sezoně 1946/47 do nejvyšší soutěže, kam se tehdejší SK České Budějovice probojoval z Divize českého venkova.

S fotbalem začínal František Ondok v žákovském družstvu Zlivi, ve které se postupně propracoval až do A-týmu. Svými výkony si poté řekl o nabídku do Českých Budějovic, kam přešel v roce 1946. Dynamo a Zliv byly nakonec jediné dva kluby, za které Ondok nastupoval.

Největší fotbalový úspěch zažil hned v první sezoně za černobílý klub. S mužstvem vyhráli Divizi českého venkova a následně v rozhodujícím dvojzápase postoupili přes Nymburk a slavili posun do Státní ligy. „Byl to skvělý zážitek. Vyhráli jsme ligu a podařilo se nám v kvalifikaci o nejvyšší soutěž přejít přes Nymburk," vzpomínal.

V nejvyšší soutěži tehdy vydrželo Dynamo jenom jednu sezonu, přesto to byl pro Františka Ondoka báječný zážitek. „Zahráli jsme si proti Slavii, proti Josefu Bicanovi. Dříve měla nejvyšší soutěž jedenáct účastníků, tudíž byla nesmírně kvalitní."

Kvůli státní reorganizaci stihl nastoupit jenom do šesti ligových utkání, protože tehdejší režim mu více zápasů neumožnil. Stihl vstřelit jednu branku. „Vzpomínám na ni moc rád. Snižoval jsem na Baníku Ostrava na 1:2 a nakonec jsme si odvezli bod za remízu," vyprávěl.

Pan František Ondok byl velkým sportovcem a na vysoké úrovni se dokázal prosadit i v hokeji. „Hrával jsem za Zliv soutěž, která se podobala dnešní druhé lize. Proti nám nastupovala třeba Plzeň," zmínil také.

V posledních letech sledoval počínání fotbalistů Dynama a pravidelně jezdil na domácí zápasy. Zemřel těsně před svými 95. narozeninami. Čest jeho památce.