Zpět do známého prostředí se při zápase na půdě Varnsdorfu vrátil šestadvacetiletý záložník Václav Ježdík. Ten v minulosti právě na severu Čech u německých hranic působil a měl tak speciální motivaci. Nakonec s Dynamem urval ve Varnsdorfu bod za remízu 0:0.
Václav Ježdík

Vašku, jak hodnotíte zápas? Varnsdorf se ukázal jako velice zdatný soupeř..
Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. Varnsdorf skončil v loňské sezoně druhé ligy na čtvrtém místě, a to určitě nebylo jen tak pro nic za nic. My jsme navíc nehráli dobře, měli jsme málo pohybu a nechávali jsme jim hodně prostoru. Možná jsme měli dát nějaký gól. Když už v zápase udržíme nulu, tak bychom gól měli dát.

Především ve druhém poločase se vám ale moc nedařilo..
Je pravda, že ve druhém poločase jsme byli chvílemi pod velkým tlakem. Varnsdorf hraje doma velmi dobře. I z tohoto pohledu je škoda, že jsme nedokázali vstřelit gól, když jsme udrželi nulu.

Byl to ten Varnsdorf, který si ze svého působení na severu Čech pamatujete..
Vrátil jsem se do prostředí tak, jak si ho pamatuji. Ve Varnsdorfu hrají mladí kluci, co mají perspektivu a chtějí se tady vykopat a hrát nejvyšší soutěž. Pan Gabriel a pan Frťala to tady dělají tímto stylem. Je vidět, že je to pro klub správná cesta. Byl jsem rád, že jsem si zde mohl znovu zahrát a že jsem potkal známé tváře.

Vzhledem k průběhu zápasu ale bod asi berete, že?
Bod z venku je samozřejmě plusový, ale my chceme ve druhé lize všechny zápasy vyhrávat, takže je to z tohoto pohledu ztráta.

Měl jste vy osobně před zápasem nějakou speciální motivaci?
Opravdu jsem se do Varnsdorfu moc těšil. Zažil jsem tady hezké roky a dokonce jsem klukům vypsal i něco do kabiny. Je jen škoda, že jsme nevyhráli. Máme ale bod a jedeme dál.

Teď vás doma čeká Sokolov, a to bude asi podobně těžký soupeř..
Ve druhé lize nebude lehký soupeř. My jsme favorit soutěže a každý se na nás bude chtít vytáhnout. V domácím prostředí musíme ale pravidelně vyhrávat, protože naším cílem je okamžitý návrat zpět do první ligy.

Dále čtěte:
Reportáž: Dynamo remízovalo ve Varnsdorfu 0:0 1 (11. srpna 2013)
Video: Hodnocení trenéra Pavla Hoftycha (11. srpna 2013)
Fotogalerie: FK Varnsdorf - SK Dynamo ČB 0:0 (datum)